Aziz Yıldırım'ın sözlerine cevap verdi..!!

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, düzenlediği basın toplantısında Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın Divan Kurulu toplantısında söylediği sözlere cevap verdi.

GÜNDEM 31.01.2017 - 16:54 21.04.2021 - 23:55 Kartal Bakışı

Orman'ın sözleri şöyle:

“Endüstriyel futbolda transferler var mı, var. Ama konuşulan edilen şeyler değil. Herkes kendi işini ve kendini ilgilendiren konulara baksın. Beşiktaş’tan ayrılmak isteyenler olabilir. Biz kimin kalmasını istiyorsak Beşiktaş’ta kalıyor. Bizim futbol düzenimiz belli. Burası bir aile. Giden, geri geliyor. Herkes buraya gelmek istiyor. Her şey sevgi üstüne kurulmuştur. Biz de bu yolda hareket edeceğiz. Transfer etmek isteyen kimi ediyorsa etsin. Fenerbahçe ile problemimiz yok. Ama bu zihniyet yakışmıyor. Herkes kendi işine baksın.”

“Türk futbolunun Trabzonspor, Bursaspor ve diğer takımlara ihtiyacı var. 3 takım son 30-35 senedir şampiyon oluyor. Rekabetçi bir lig olması lazım. Herkesin elinde kumandası var. Diğer ligleri izleme lüksü var artık. Rekabet olmayınca herkes Avrupa maçlarına dönüyor. Stadyumlar Beşiktaş haricinde bomboş. Finansal Fair Play gibi zeminler içinde yapılması lazım. Biz, 7 yetimin hakkını kimseye yedirmemeye gayret ediyoruz. Polemikler içine çekilmek isteniyor. Ne yaptık biz? Divan toplantısında tek konu Beşiktaş olabilir mi? Polemiklere girmek istemiyoruz. Biz işimizi iyi yapacağız ve sonuca gideceğiz.” 

"Hakemler Beşiktaş’ı kayırıyormuş. Türk futbolu bu hakemlerle oynanıyor. Bu hakemlerle gideceğiz. Çoğu genç hakemler. Hata da yapıyorlar evet. Osmanlı maçında 1 penaltımız, golümüz verilmedi. Tek kelime ettik mi? Alanya’ya gittik… Olmayan bir penaltı verildi. Kırmızı kart gösterilmedi. Bu hakemlerimiz bizim hakemlerimiz. Onları öyle kabul etmek zorundayız. Sonuç nereye gidecek? Bir algı yaratmak kimsenin haddi değil, buna gerek de yok. Diğer takımlara da oldu hatalar. Namoğlu gibi bir MHK başkanı var. Aksini iddia eden çıksın konuşsun. Federasyon niye gitsin? Yeni seçimle gelmiş. Beğenmediğiniz bir şey varsa gidin konuşun. Herkes her işini doğru yaptı da, sorun hakemler ve TFF’ye mi kaldı? Biz de yanlış işler yapmıyor muyuz? Herkes kendi işine bakacak. Birisinden bir medet bekleyen namerttir. Aklımıza öyle şeyler gelmez. Akıllarında olanlar kendilerine baksınlar"

Gelişmelerden Haberdar Olun

@