Aziz Yıldırım'ın iftiralarına cevaplar

fenerbahçe başkanı aziz yıldırım, Yüksek Divan Kurulu toplantısında yine desteksiz açıklamalar yaptı. Toplantının ana gündemi Beşiktaş olurken, desteksiz açıklamaları sosyal medyada Beşiktaşlı taraftarlarca alaya alındı.

ÖZEL 28.01.2017 - 12:17 21.04.2021 - 23:55 Kartal Bakışı
- "Quaresma'nın avukatı aradı bizi. Bizim menajerle görüştüler. Benimle görüşmek istediler, kabul etmedim. Başka oyuncular da bize gelmek istiyor. Kabul etmedik. Hepsini söylerim. Ama o çocuklara yazık."

Quaresma'nın menajeri Costa bu iftiradan sonra hemen açıklama yaptı. "Biz oyuncumuzu kimseye önermedik. Ne fenerbahçe ne de başka bir kulüp. Türkiye'de sadece Beşiktaş'ta oynayacaktır. aziz yıldırım böyle söylüyorsa kesin onda problem vardır."


- "Demirören, 100 milyonu istese Beşiktaş; 1- Transfer yapamaz. 2- Ödemelerinde zorluk yaşar. 3- İstediği gibi bütçe ayarlayamaz. Demirören, bu parayı Beşiktaş'a hibe et. İster istemez Beşiktaş'ın kazanmasını isteyeceksiniz. Yoksa sizin parayı ödeyemez."

Fenerbahçe kulübü resmi web sitesinden Yıldırım Demirören'e desteğini alenen beyan ettiğinde bu borçlardan haberdar değilmiydi??
İşte o destek açıklaması.
- "Sosa ve eşinin Türkiye'ye terör yüzünden gelmek istemediği bir yalan. Bize söyledikleri şu: 'Bizim Beşiktaş ile ilişkilerimiz iyi değildi, bu yüzden ayrıldık. Beşiktaş kulübü Türkiye'ye gelmek istemiyor haberlerini bilerek yayıyor"

Jose Sosa o dönem kendi sosyal medya hesabından şöyle açıklamayı bizzat yapmıştı:

"Yaşadığım transfer durumu ile ilgili açıklama yapmak istedim. Bu açıklama ilk ve son olacak. Beşiktaş Kulübünden ayrılma kararı aldım çünkü yaşadığım bazı ailesel problemler var. Sorun şu ki eşim İstanbul'da ve Türkiye'de yaşamaktan korkuyor. Bende eşimin endişelerini anlıyorum ve kızlarım için endişeleniyorum. İstanbul'da yaşanan son terör saldırısı bize çok yakındı, çünkü menajerim sadece 2 saat fark ile o saldırıdan kurtuldu. Bu son saldırıdan sonra ben ve ailem İstanbul'dan ayrılma kararı aldık. 2 kızım var ve onları korumam gerekiyor. Önceliğim her zaman ailem, futbol ikinci sırada. Beşiktaş ile yaşadığım sıkıntı maddi konular yada sözleşmem ile ilgili değil. Ayrılmak istiyorum çünkü en iyi seçenek bu. Kulüpteki herkes ile bu durumu konuştum ve bana yardımda bulunmalarını istedim. Ayrıca ailemden uzak olduğum yerde futbolda oynayamam. Ben Beşiktaş'tan bana ve aileme yardım edilmesini ve bu problemin giderilmesini istiyorum. Beşiktaş'ta çok olağanüstü 2 yıl geçirdim ama yaşadığım bu problemden dolayı ayrılık kararı aldım"

KARTALBAKIŞI -ÖZEL HABER