Beşiktaş 2. Başkanı Ahmet Nur Çebi, A Spor'a gündem yaratacak açıklamalarda bulundu

"Aziz Bey'in son dönemdeki tavır ve açıklamalarını şaşkınlıkla izliyoruz. Daha önce anlayışlıydık ancak bundan sonra bir çıkışı olursa karşılığını görür"

"Fikret Orman, başkanlık koltuğunda oturduğu sürece karşısına çıkmam. Ancak o aday olmazsa benim de her Beşiktaşlı gibi adaylığa hakkım var"

Bilic'e İngiltere'den teklifler olabilir, bununla gurur duyarız. Bizimle çalışmak isteyenle sonuna kadar birlikteyiz. Ama çalışmak istemeyeni de zorla tutamayız "

A Spor'da yayınlanan 2'ye 1 programa katılan Ahmet Nur Çebi, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın siyahbeyazlı kulüp ile ilgili açıklamalarına cevap verdi. Serkan Korkmaz ve Fatih Doğan'ın sorularını yanıtlayan Çebi, "Bize 'G.Saray stadını verirse, biz de veririz' dediler. Bunun anlamı gayet açık. 'Beşiktaş çok güçlü bir takım kurdu. F.Bahçe ve G.Saray neden önünü açsın' diyenler var. Biz Beşiktaş olarak, iki rakibimiz gibi birbirini aşağıya iterek değil, yukarı çekerek başarıya ulaşacağımıza inanıyoruz. Aziz Bey'in son dönemlerdeki tavır ve açıklamaları şaşkınlık yarattı. Daha önceden anlayışlıydık. Ama bundan sonra karşılığını görecek. Çünkü bizim de sorumluluklarımızın olduğu bir camia var" dedi. 

GÜÇLÜKLERİN ÜSTESİNDEN GELİP ŞAMPİYON OLACAĞIZ
Ahmet Nur Çebi sözlerini şöyle sürdürdü: "Sayın Fikret Orman, başkanlık koltuğuna oturduğu sürece onun karşısına çıkmam. Biz Fikret Bey'le aynı yola baş koyduk ve aynı yolda omuz omuza yürüyoruz. Güçlüklerin üstesinden birlikte geliyoruz. Ancak o aday olmazsa, her Beşiktaşlı gibi benim de adaylığa hakkım var. O zaman başkan olmayı düşünürüm. Şu andaki tek düşüncemiz Vodafone Arena'ya bitirmek ve futbol takımı başta olmak üzere tüm branşlarda şampiyonluğa ulaşmak." 

TEK TEK 150 KİŞİYLE GÖRÜŞÜP BORÇLARI YAPILANDIRDIK
"Başkanımızla Beşiktaş'ın en sıkıntılı döneminde görev aldık. Ateşe değil, kaynar suyun içine girdik. Yaşadıklarımızı, çektiklerimizi bir Allah biliyor. Bir gün hastanede yatıyorum. Telefon geldi, kolumdaki serumu çıkartıp, o sorunu çözdüm (Kulübe haciz gelmiş). Burada önemli olan Beşiktaş'ın onuruydu. Güven ortamını yeniden yakaladık. İnsanlar alacakları için muhatap bulamıyordu. Tek tek 150 alacaklı ile görüşüp, borçları yapılandırarak ödedik ve problemleri çözdük." 

Gözden kaçırmayın

Üç büyükler Haris Seferovic'in peşinde Üç büyükler Haris Seferovic'in peşinde

GÖKHAN TÖRE ÇOK ÖZEL BİR ÇOCUK, GÖZLERİYLE KONUŞUYOR
Bütün oyuncularla çok iyi iletişimimiz var. Yeri ve zamanı geldiği zaman sorunlarını birlikte çözüyoruz. Gökhan Töre, çok özel bir çocuk, gözleri ile konuşuyor. Gözlerine bakıyorum ve iyi bir çocuk olduğunu, geçmişte yaptığı hatalardan ders alıp hayatını daha iyi devam ettireceğini görüyorum. Bilic'e İngiltere'den teklifler gelebilir, bundan gurur duyarız. Onunla devam etmeyi çok istiyoruz. Bizimle çalışmak isteyenle sonuna kadar çalışırız, ama çalışmak istemeyeni de zorla tutacak değiliz. 

İSTİFADAN ÇEVİRMEK İÇİN ÖZEN'İ ARADIM, BENİMLE GÖRÜŞMEDİ
"Önder Özen ile ilgili böcek iddiaları gündeme getirildi. Bir ekip kurdurup, tesislerde ve Akaretler'de böcek taraması yaptırdım. Hiçbir şey çıkmadı. Kendisine mesaj atıldığı ile ilgili sözleri sonrası operatörle görüşüp, içerik analizi yaptırdık. Bu tip şeyler gerçek değil. Futbol şubesinin başına geçmemin, Özen'in istifasıyla alakası yok. Hatta istifadan döndürmek istedim, 'Beni ikna edersiniz' diye görüşmedi. Özen'le bu kadar çalışmışlığımız var, daha sonra bir kere aramasını beklerdim. Bunun kırgınlığını yaşıyorum." 

 

EMRE, BİLİC'E HAKARET ETTİ TEMSİLCİ HİÇBİR ŞEY YAZMAMIŞ


"Fenerbahçe derbisinde Emre Belözoğlu, teknik direktörümüz Slaven Bilic'e hakaret etti. O temsilci raporunun peşinde olacağım. Temsilci koridorda yaşanan her şeyi gördü. Oradaki gerilimi rapora yazması gerekirdi. Yazsaydı Emre PFDK'ya sevk edilecekti. Nasıl oluyor da temsilci, gördüklerini yazamıyor. Biz nasıl olsa 'Her şey ortada' dedik ama temsilci hiçbir şeyi yazmamış. Demirören'den bu konuda bir çıkış beklerdik. Rakibimiz ceza alsın gibi bir niyetimiz yok. Ancak adaletin peşindeyiz. Çünkü Töre olayı ve aldığı ceza ortada."