Ayrılıyorlar

Gökhan Töre'yi isteyen Red Bull Salzburg, yarın İstanbul'da Beşiktaşlı yöneticilere 10 milyon euro'luk teklif yapacak. Çin kulübü Shanghai Shenhua, bonservis bedeli için 14 milyon euro önerdiği Demba Ba'ya da, 3 yıllık 20 milyon euro teklif etti

GÜNDEM 25.06.2015 - 03:30 21.04.2021 - 23:58 Kartal Bakışı

Gökhan Töre'yi isteyen Red Bull Salzburg, yarın İstanbul'da Beşiktaşlı yöneticilere 10 milyon euro'luk teklif yapacak. Çin kulübü Shanghai Shenhua, bonservis bedeli için 14 milyon euro önerdiği Demba Ba'ya da, 3 yıllık 20 milyon euro teklif etti

Beşiktaş'ta Demba Ba ve Ersan'dan sonra Gökhan Töre için de ilk ciddi teklifin yarın yapılacağı öğrenildi. Avusturya kulübü Red Bull Salzburg'da transfer komitesi ve teknik direktör Peter Zeidler, yarın İstanbul'a gelerek Beşiktaş'la masaya oturacak. Yeni bir atılım yapmayı planlayan ve 100 milyon euro'luk bir bütçeyle futbol piyasasında adından söz ettirmek isteyen Salzburg'un siyah-beyazlılara önerisi de belli oldu. 

13 MİLYON İSTİYOR 
Salzburg, Gökhan Töre için Beşiktaş'a tam 10 milyon euro'luk bir teklif yapacak. Ancak siyah-beyazlılar, Demba Ba ile birlikte kadrolarındaki en değerli parça için daha yüksek bir bonservis bedeli (13 milyon euro) istiyor. Salzburg'un pazarlıklarda teklifini yükseltebileceği belirtiliyor.

TÖRE'YE YILLIK 3.5 MİLYON EURO
Atletico Madrid, Tottenham gibi takımların da istediği Gökhan Töre'nin, Avusturya Ligi'ne "hayır" deme ihtimali bulunuyor. Töre'yi ikna etmek için Salzburg'un kozu yine para olacak. Beşiktaş'tan 2015- 16 sezonu için 1.5 milyon euro garanti para artı 10 bin euro maç başı alacak olan Töre'ye Avusturya ekibinin teklifi yıllık 

3.5 MİLYON EURO.
Beşiktaş'ın Senegalli forveti Demba Ba'nın transferinde dün yeni bir gelişme daha yaşandı. Daha önce Beşiktaş'a 14 milyon euro; Demba Ba'ya da senelik 5 milyon euro teklif eden Shangai Shenhua, bu rakamı daha da artırdı. İlk teklifleri 5 milyon euro olan Çinliler sonrasında 6 milyon'a çıkmıştı. Dün ise öldürücü darbeyi yapıp 3 yıllık imza karşılığında 20 milyon euro önerdiler. Demba Ba teklif karşısında şok olurken, yeşil ışık yaktığı öğrenildi. 

ZOR ŞARTLAR 
Ancak Ba, kendisine önerilen 3 yıllık 20 milyon euro'luk teklifin ödeme koşulları üzerine pazarlığını sürdürüyor. Demba Ba'nın ücretin belli bir bölümünü garanti para, kalan bölümünü banka teminatı istediği iddia edildi.

W. BROMWiCH PEŞiNi BIRAKMIYOR
Öte yandan İngiliz West Bromwich takımı Beşiktaş'tan ayrılmak istediğini açıklayan Demba Ba'ya takımın en yüksek haftalık ücreti olan haftalık 70 bin sterlin'i önerdi. Ba, bu teklifi kabul etmesi durumunda yılda 2.5 milyon sterlin kazanacak. Fakat İngiltere'deki vergi yasası gereği kazancının % 45'i vergiye gidecek olan Ba'nın cebine net 1 milyon 375 bin sterlin girecek.

 

FOTOMAÇ

Gelişmelerden Haberdar Olun

@