Ayrıcalık değil adalet istiyoruz!

Beşiktaş’a Talisca için PFDK’ya duruşmalı savunma hakkı tanınırsa, örneklerden ve benzer görüntülerden yola çıkılarak, “Çifte standarda karşıyız” vurgusu yapılacak

GÜNDEM 11.05.2017 - 08:03 21.04.2021 - 23:55 Kartal Bakışı

Beşiktaş, Fenerbahçe derbisinde Volkan Demirel'e yaptığı el hareketi nedeniyle görüntülere dayanılarak PFDK'ya sevk edilen ve 2 ila 5 maç arasında ceza alması beklenen Talisca için yol haritasını belirledi. PFDK'da duruşmalı savunma talep etmeye hazırlanan siyah-beyazlıların, birçok örnekle ve pozisyon görüntüleriyle kurulun karşısına çıkacağı ve "Ayrıcalık değil, adalet istiyoruz. Çifte standarda karşıyız" vurgusu yapacağı öğrenildi.

***

KARTAL'A DA İKİ AYRI MADDEDEN SEVK

Ancak Beşiktaş'a duruşmalı savunma hakkının verilmesi zayıf ihtimal olarak görülüyor. Bu arada Beşiktaş, Fenerbahçe maçındaki 'çirkin ve kötü tezahürat' ve 'saha olayları'ndan dolayı iki ayrı maddeden PFDK'ya sevk edildi. Siyahbeyazlılar, bu nedenle Vodafone Arena'daki Kasımpaşa maçında seyircisiz oynama riskiyle karşı karşıya kaldı.

***

FİKRET ORMAN'A TALİMAT ENGELİ

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın Anderson Talisca'yı bizzat savunma planı, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) talimatlarına aykırı çıktı. Talimatnamenin 'İtiraz Usulü' başlıklı 89. Maddesi'nde yer alan "Karar kulüp hakkında verilmişse itiraz, kulüp başkanı veya görevlendireceği kulüp yetkilisi tarafından yapılır" hükmünden dolayı Fikret Orman'a Brezilyalı futbolcu için savunma yapma yolunun kapalı olduğu ifade edildi.

***

Kaynak: Sabah

Gelişmelerden Haberdar Olun

@