Hakemlik kariyerini noktaladıktan sonra ekranlarda futbol yorumculuğuna başlayan Fırat Aydınus, Beşiktaş'ın Kayserispor maçını değerlendirdi.

Hakemlik kariyeri sona eren ve TV 8,5 ekranlarında yorumculuğa başlayan Fırat Aydınus, Beşiktaş - Kayserispor maçının ardından değerlendirmelerde bulundu.

İşte Aydınus'un değerlendirmeleri:

"BEŞİKTAŞ'A TAKVİYE LAZIM"

"Çağdaş Atan'ın elinin değmesi Kayserispor'a yaramış, bugün gösterdikleri oyunu çok beğendim. Beşiktaş ise beklentilerin altında bir görüntü çizdi. Kadronun takviyeye ihtiyacı olduğu tekrar görüldü."

"Beşiktaş taraftarı sonuç bekliyor. Her takımın taraftarının bir profili vardır ve Beşiktaş taraftarı sabırlıdır. Ancak sabrın bittiği noktada gemileri değil limanı yakarlar. Beşiktaş'ın şu görüntüsünün şampiyonluk için yeterli olmadığını taraftarlar da görmüştür bugün."

"Çağdaş Atan'ın verdiği taktikler itibarıyla Kayseri eksiksiz oynadı. Maç onların istediği gibi gidiyordu ancak önce Gavranovic'in kaçırdığı gol sonra Karimi'nin atılması son olarak da Ghezzal'ın golü, hayat öpücüğü oldu Beşiktaş için."

"JOSEF VE WELINTON DÖNÜNCE..."

"Maç 11'e 10 devam ederken bile Beşiktaş, rakibine pozisyon verdi. Ismael'in dediği gibi Welinton ve Josef takıma dönünce defansif anlamdan düzelecektir ancak Emirhan'ı eksikler arasında saymasını anlayamadım. Onun geri dönme şansı yok sonuçta. Herhalde hoca bir gönderme yaptı."

"Gavranovic'in kaçırdığı ilk gol pozisyonunda yapılan taç organizasyonu, bu anlamda takımların spesifik antrenörlere zamanla ihtiyaç duyacağını bize tekrar gösterdi."

"Muleka'nın transfer edilme nedeni Kasımpaşa'da forvet oynaması. Bugün onu forvetten uzaklaştırmak ne kadar doğru bilmiyorum. Hoca, Cenk'i alıp çift forvet dönme kararını Muleka sahadayken de yapabilirdi."

Gözden kaçırmayın

Valerien Ismael'den Fenerbahçe derbisi yorumu Valerien Ismael'den Fenerbahçe derbisi yorumu

SPORX