Şenol Güneş, Lyon’daki maçta Beşiktaş'a rövanş öncesinde avantajı getirecek taktiği 3 madde halinde belirledi.

Kara Kartal’ın başarılı teknik adamı Şenol Güneş, Lyon ile oynayacakları UEFA Avrupa Ligi çeyrek final ilk karşılaşmasında tur için avantajı getirecek taktiği belirledi.

Dünkü idman öncesinde oyuncularını etrafına toplayarak son bilgileri veren tecrübeli çalıştırıcı, rakibin en çok etkili olduğu kanat akınlarını durdurup; hücum hattını bu yolla kilitlemeyi planlıyor. Savunma arkasına atılan toplar konusunda savunmada görev yapan isimlerden özellikle Lacazette, Cornet ve Valbuena’ya dikkat etmesini isteyen Güneş, bu 3 futbolcuya maç boyunca nefes aldırılmaması emrini verdi. Orta alandaki oyuncularına maç boyunca olabildiğince çok olumlu pas yapmalarını isteyen 64 yaşındaki çalıştırıcı, takım hücumları sırasında ise beklerde görev yapan isimlere kontrollü olarak hücumu desteklemeleri direktifini verdi.

Duran toplarda hata yok

Lyon karşısında avantajlı skoru almak için 3 ana başlık belirleyen Şenol hoca, ilk olarak maçın başlama düdüğünün çalmasının ardından rakibe oyun alanı bırakmayarak top hakimiyetinin ele geçirilmesini istiyor. İkinci olarak Lyon’un oldukça fazla gol bulduğu duran top organizasyonlarını engellemeyi hedefleyen Güneş, böylelikle rakibi durdurmanın hesaplarını yapıyor.

Boşluklardan yararlanılacak

Kurt hoca, son olarak yardımcıları aracılığıyla uzun süredir takibinde bulunduğu rakibin özellikle iç saha maçlarında çok açık oynayıp risk almasını değerlendirerek, onu kendi silahıyla vurmayı planlıyor. Rakip, atağa çıktığında geride bıraktığı boşluktan yararlanmak isteyen Şenol Güneş, bu konuda topla süratli Talisca ve Cenk Tosun’a güveniyor.

Gözden kaçırmayın

Gedson: Beşiktaş taraftarını göreceğim için çok heyecanlıyım Gedson: Beşiktaş taraftarını göreceğim için çok heyecanlıyım

Kaynak: Fanatik