RB Leipzig'de forma giyen ve takımıyla Bundesliga'ya yükselen Atınç Nukan, Türkiye'de Beşiktaş'ın ligi zirvede bitirmesiyle bu sezon adeta çifte şampiyonluk sevinci yaşadığını ifade etti.

 Almanya Birinci Futbol Ligi'ne (Bundesliga) yükselen İkinci Lig ekiplerinden RB Leipzig'de forma giyen Atınç Nukan, Türkiye'de Beşiktaş'ın ligi zirvede bitirmesiyle bu sezon adeta çifte şampiyonluk sevinci yaşadığını ifade etti. 

Atınç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bundesliga'daki hedeflerini ve Beşiktaş'ın Spor Toto Süper Lig'deki şampiyonluğunu değerlendirdi.

Beşiktaş'tan 2015-2016 sezonu öncesi İkinci Lig ekibi RB Leipzig'e transfer olan ve ilk sezonunda Bundesliga'ya yükselme sevinci yaşayan Atınç, "Beşiktaş'ın bu başarıyı elde etmesi beni gururlandırdı, çünkü eski kulübüm, hepsi eski arkadaşlarım. Beşiktaş'ın da orada şampiyonluk yaşaması benim için ayrı bir gurur oldu. Çifte şampiyonluk gibi oldu zaten. Hem burada hem orada mutluluk yaşadım. Yani orada zor şartlarda bir sezon geçirdiler. Stat yoktu. Çok başarılı oldular yine de. Hak ettiler. O yüzden sonuna kadar helal olsun diyorum." şeklinde konuştu. 

- "Şartlar uygun olursa İstanbul'a kutlamalara geleceğim"

Siyah-beyazlı ekibin kutlamalarına gitmek istediğini belirten Atınç, "Şartlar da uygun olursa, şampiyonluk kutlamaları denk gelirse oraya gitmek isterim, çünkü orada çok uzun yıllarım geçti. Yeni stadı görmeyi isterim, çünkü gerçekten merak ediyorum." ifadelerini kullandı. 

Beşiktaşlı taraftarlardan da övgüyle bahseden 22 yaşındaki futbolcu, Bundesliga'ya yükselmeyi garantiledikten sonra siyah-beyazlılardan yüzlerce destek mesajı aldığını söyledi. Bu desteğin kendisini mutlu ettiğini belirten Atınç, Beşiktaş taraftarları ile arasında güzel bir bağın bulunduğunu kaydetti.  

Bu sezon ilk iki maçta forma giydikten sonra yaşadığı sakatlık nedeniyle bir süre takımdan uzak kalan Atınç, sezonu 11 maç ve 1 golle tamamladı. RB Leipzig sezonu Freiburg'un ardından 2. sırada bitirerek Bundesliga'ya çıktı.   

- "Bundesliga'da oynamak istiyordum" 

Bundesliga'da forma giyme hedefine ulaştığı için mutlu olduğunu dile getiren Atınç, "Bu hedefi gerçekleştirebildik çok şükür. Önümüzdeki sezon Bundesliga'da mücadele edeceğiz. Benim de buraya gelme hedefim buydu zaten, İkinci Lig'de değil Bundesliga'da oynamak istiyordum. Plan ve proje bunun üzerine kuruluydu. Bunu başardığımız için çok mutluyuz. Bizim için asıl mücadele önümüzdeki sezon başlayacak." dedi. 

Bundesliga'daki takımların kalitesinin yüksek olduğuna işaret eden genç oyuncu, "Bizi daha zorlu maçlar bekliyor olacak. Ama biz başarabilecek kaliteye ve olanaklara sahibiz. Zaten bunu İkinci Lig'de bu sezon gösterdik. Elbette Bundesliga zorlu geçecek. Biz buna hazırlıklıyız. Burada olan herkesin amacı Birinci Lig'de mücadele etmek. Ona göre hazırladık hepimiz kendimizi. Umarım orada kalıcı olur ve başarılar elde ederiz." diye konuştu.

Atınç Nukan, RB Leipzig'i gelecek sezonda Ingolstadt ekibinin teknik direktörü Ralph Hasenhüttl'in çalıştıracağının hatırlatılması üzerine, henüz kendisiyle tanışma imkanı bulamadığını, çok uyumlu ve iyi bir teknik direktör olduğunu arkadaşlarından öğrendiğini sözlerine ekledi.