Beşiktaş ligin 12. haftasında Trabzonspor'a ilk yarının ve ikinci yarının uzatma dakikalarında yediği gollerle mağlup oldu. Atilla Gökçe maçı değerlendirdi.

Düşe kalka bir maç izledik. Süper Lig’de oyun akışının böylesine sıklıkla kesildiği kaç maç var, bilemiyorum. Hemen her faulde kendilerini yere atan, masör ve doktor çağıran oyuncular, topun durduğu her pozisyonda telaşla yerdeki tedavi sürecini takip etmeye koşan hakem…

Atilla Gökçe'nin maç değerlendirmesi şu şekilde;

Tedaviyi nefeslenme fırsatı olarak değerlendiren kurnazlık… Oyundan çalınan zaman. Olmadı arkadaşlar. Sizden oyun beklerdik, tiyatro yaptınız. Namağlup lider Trabzonspor ile Avrupa’dan ağır yaralı dönen Beşiktaş’ın buluşması, adlarına yakışır bir oyunla zenginleşmedi.

Maç boyunca çatışan iki taktik vardı. Beşiktaş’ın oyunu rakip yarı alana yıkarak rakibini hep savunma durumunda tutması, Trabzonspor’un da savunurken kazandığı toplarda “geçiş” fırsatları yaratarak boş alanda hızla rakip kaleye koşması.

Oyunun en göze batan yanı da Trabzonpor kalecisi Uğurcan’ın uzun degajlarıyla hücum akışının terse dönmesiydi. Nwakeeme, Djaniny, Ömür ve Bakasetas hep böyle uzun topları kullandılar. Hemen her defasında da Beşiktaş’ın savunmacıları rakiplerinin ardında kaldı. Onların peşinden koşarak güç anlar yaşadılar.

Trabzonspor’un Hamsik’iyle Beşiktaş’ın Pjanic’i maçın assolistleriydi. Pjanic’in servislerini Rosier, Ghezzal, Teixeria, Larin kullanamadı. Güven Yalçın da kalabalık Trabzonspor savunması içinde yalnız kaldı. Aradığı toplarla buluşamadı.

Marek Hamsik, gerçek bir “top efendisi”… Meşin yuvarlakla buluştuğunda oyuna ders niteliğinde güzellikler katıyor. Uğurcan’dan başlayan oyunda top Hamsik’e geldi, ondan da Abdülkadir Ömür’e… Boş alanda, geç kalmış savunmanın önünde beklediği golü attı Ömür..

Beşiktaş, oyunun başından beri sürdürdüğü baskılı oyunda gol pozisyonlarına girdi ama, Batshuayi’nin boşluğunu dolduramadı. Yine de Larin’i alkışlamak gerekiyor. Andres Trondsen’in kalecisine doğru attığı topu çabukluğuyla Larin kaptı. Hüseyin müdahale etti ama sadece sektirdi. Ve Larin, zor zamanların golcüsü kimliğiyle kaleye beraberlik golünü attı.

Sonrasında Sergen Yalçın’ın Güven-Nkoudou ve Salih hamlesi geldi. Beşiktaş baskısını biraz daha artırdı ama, Abdullah Avcı daha önceden hamlesini yapmış, Cornelius’u pusuya yatırmıştı. Cornelius’un attığı gol öncesi Beşiktaş’ın rakip ceza alanında beklediği bir penaltı var. Ama gerçeğe dönelim… Danimarkalı pusudan çıkıverdi bir geçiş anında. Nwakaeme’nin asisti ve boş alanda topu kullanan Cornelius…

Gözden kaçırmayın

Japon oyuncu Asano için kıyasıya pazarlık Japon oyuncu Asano için kıyasıya pazarlık

Tranzonspor zor maçtan kolay bir sonuç çıkardı, kazandı. Oyun kimsenin umurunda değil. Sonuca bakıyoruz. Lideri kutluyoruz. (ATİLLA GÖKÇE - MİLLİYET)