Beşiktaş, sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan Kanadalı futbolcu Atiba Hutchinson'ın natifini İtalya'da buldu.

Siyah-beyazlıların, Atiba’nın mukavelesini uzatma konusunda ikiye bölündüğü bildirildi. Vodafone Arena’da gelecek sezon bir yıldız futbolcuyu taraftarların huzuruna çıkarmayı planlayan yönetimin, Napoli’de forma giyen Gökhan İnler’in transfer edilmesini istediği öğrenildi.

Sezon sonunda transfer edeceği futbolcularla şimdiden temas kurarak yaz döneminde zaman kaybetmek istemeyen Beşiktaş Yönetimi, Atiba Hutchinson ile yeni sözleşme yenilenmesi konusunda ikiye ayrıldı.

Vodafone Arena’da, Demba Ba çapında yeni bir yıldızı siyah-beyazlı taraftarların huzuruna çıkarmak isteyen siyah-beyazlı yöneticilerin, “Daha fazla hücuma çıkabilen bir ön libero alırsak seneye takıma büyük katkı yapar” görüşünü paylaştıkları öğrenildi.

Transfer konusunda tüm yetkiyi Teknik Direktör Slaven Bilic’e bırakan Başkan Fikret Orman’ın ise “Takımımız şu an çok iyi gidiyor. Atiba geldiğinden beri çok önemli katkılar sağladı. Bu durum için son kararı Slaven Bilic verecek. Bugüne kadar hocamızın transferler konusunda her istediğini yerine getirmeye çalıştık. Yeni sezonda da yine aynısını yapacağız” diye konuştuğu bildirildi.

İsviçre’nin kaptanı

Beşiktaş Yönetimi’nin, 8 Şubat’ta 32 yaşına girecek Atiba ile sözleşme uzatılmama ihtimalini göz önünde bulundurarak, Napoli’de forma giyen Gökhan İnler’i yakından takip ettiği ortaya çıktı.

İsviçre Milli Takımı’nın kaptanlığını da yapan başarılı futbolcunun Türk statüsünde oynayabilecek olması nedeniyle transfere çok sıcak bakan siyah-beyazlılar, Atiba’nın sezonun ikinci yarısında ortaya koyacağı performansa göre Gökhan İnler konusundaki kararını netleştirecek.

22 gol attı

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş, 2019 yılından sonra bir kez daha! Beşiktaş, 2019 yılından sonra bir kez daha!

İtalya’da 8 yıldır top koşturan Gökhan İnler, Udinese (162 maç, 9 gol) ve Napoli (149 maç 13 gol) formaları altında toplam 311 resmi maç oynarken, 22 gol attı. 30 yaşındaki başarılı futbolcu kaptanlığını yaptığı İsviçre Milli Takımı’nda 79 maçta 6 kez golle buluştu.