Atiba'dan itiraflar! "Manchester..."

Beşiktaş’ın önemli isimlerinden Atiba Hutchinson, Beşiktaş Dergisi'ne konuk oldu. İşte Kanadalı futbolcunun samimi açıklamaları...

FUTBOL 01.02.2016 - 11:25 21.04.2021 - 23:57 Kartal Bakışı
 "MORALİM BOZULUNCA ONA KOŞUYORUM"

“Daha önce birçok kişi ‘Baba olunca her şey değişecek hayatında’ dediklerinde bu kadar hayatıma etki edeceğini inanın hiç tahmin etmiyordum. Oğlum beni öylesine olumlu etkiliyor ki, bunu kelimelerle tariflemek çok zor. Değişik bir ruh haline büründüm baba olunca. Bu kadar değişebileceğimi daha önce tahayyül bile edemezken, şimdi en ufak bir moral bozukluğumda hemen ona koşuyorum ve adeta bir terapi gibi oluyor ona sarılmak.”
"FAZLA KİLOLU OLMADIĞIM İÇİN KOŞMAKTA SORUN YOK"

“Fazla kilolu olmadığım için daha fazla koşmakta çok sorun yaşamayabiliyorum. Ancak işin püf noktası kendine özen gösterebilmekte. Ben, birkaç yıl daha üst seviyede oynayabilmek için, özellikle son zamanlarda kendime iyi bakmaya ve her daim sıkı çalışmaya gayret gösteriyorum.”
"MANCHESTER TARAFTARIYDIM"

“Çocukluğumdan beri çok sıkı bir Manchester taraftarıydım ve onlara karşı oynayacak olmak, benim için bir rüyanın gerçeğe dönüşmesi gibiydi. Doksan dakika boyunca çok heyecanlıydım ve o maç benim için yirmi dakika gibi geçmişti.”
"MAÇTA HER ZAMAN KENDİ KENDİME DÜŞÜNÜRÜM..."

“Maçta her an kendi kendime şunu düşünürüm; sen defansif özellikli bir futbolcusun ve eğer topu kaptırırsan geride tekrar o topu kesecek kimse olmayacak! Pozisyon icabı topu sağlam tutmam gereken bir bölgede oynuyorum. Savunma hattı bir mayın tarlası gibidir; orada en ufak bir hata tüm takımı mahveder, adımını yere sağlam bas ve arkadaşlarına doğru, net ve risksiz pas at.”