Dk. 84: Bilic, Cenk Tosun'u oyuna sokarken kulağına eğildi ve "Haydi çık, maçı al" dedi Dk. 90+6: Cenk nefis golüyle 3 puanı getirdi!

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'a İtalyan takviyesi! Sezon sonu serbest! Beşiktaş'a İtalyan takviyesi! Sezon sonu serbest!

Beşiktaş ölüp ölüp dirildiği Karabükspor karşılaşmasını 2-1 kazanırken 'maçın yıldızı' hiç şüphesiz 3 puanı getiren Cenk Tosun oldu... Maça Demba Ba ve Mustafa Pektemek'le başlayan teknik direktör Slaven Bilic iki forvetinden de verim alamadı. Karşılaşmanın sonlarına beraberlikle girilirken Hırvat çalıştırıcı 3 haftadır kullanmadığı Cenk Tosun'u çağırdı. Bilic 84. dakikada golcüsünün kulağına eğilip onu "Hayatının en önemli maçı olabilir. Çık ve bize 3 puanı getir. At şu golünü ve bizi şampiyon yap" diye motive etti. Cenk de 90+6'da nefis kafa vuruşuyla siyah-beyazlı yürekleri "Gooool" diye ayağa kaldırdı. O sırada Bilic, Cenk'e döndü ve "Demedim mi sana. Bu gol bizi şampiyon yapacak" dedi.

En sağlam seçildi 
Beşiktaş , Cenk Tosun'un bu golüyle liderliği devralırken yıldız oyuncu da emeğinin karşılığını aldı. Taraftarlar Lassa ile "Haftanın en sağlamı" anketinde twitter üzerinden en çok oyu Cenk'e yolladı. Oyların yüzde 59'unu toplayan Cenk, yüzde 18'de kalan Galatasaraylı Hakan Balta ve yüzde 9'da kalan Eskişehirsporlu Emre Güral'ı solladı.