‘Asla hafife almıyoruz’

Sivas'taki yorgunluğun sebebinin, hemen hemen tüm maçları deplasmanda oynamanın bir sonucu olduğunu belirten Hırvat hoca, “Ancak kötü oynayıp, kazanmak da önemliydi. Club Brugge karşısında asla böyle bir futbol sergilemeyeceğiz” dedi.

FUTBOL 10.03.2015 - 02:48 21.04.2021 - 23:59 Kartal Bakışı

Beşiktaş’ta teknik direktör Slaven Bilic, Sivasspor karşılaşmasında ortaya koydukları etkisiz futbolun, Club Brugge’e karşı tekrar etmeyeceğini söyledi. Sivas mücadelesindeki performansın düşük olduğunun farkında olduğunu vurgulayan Bilic, “Böylesi zor bir maratonda bazen kötü oynayıp, galibiyetle ayrılmak da önemliydi. Derbinin olduğu gün kazandık ve Galatasaray’la puanları eşitledik. Sivas önünde takımın yorulmasının en önemli nedeni, hemen hemen tüm maçlarımızı deplasmanda oynamamız” dedi.

 

‘Asla hafife almıyoruz’

 

Tecrübeli çalıştırıcı, “Örneğin iç sahamızdaki Balıkesir karşılaşmasını Ankara’da oynadık, ardından Sivasspor’un konuğu olduk. Şimdi ise Club Brugge maçı için Belçika’ya gideceğiz. Pazar günü ligde Kayseri Erciyes’le yine Ankara’da oynayacağız. Biz bunların arkasına asla sığınmıyoruz ancak, üst üste gelen maçlar ve seyahatler, haliyle insanda yorgunluğa sebep olabiliyor” diye konuştu. Brugge karşısında sahadan iyi bir skorla ayrılmak istediklerini belirten Bilic, “Rakibimizi asla hafife almıyoruz.

 

Henüz Avrupa’da Brugge’ün yenilgisi bulunmuyor. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız. Deplasmanda avantajlı bir sonuç almak çok önemli. Turu orada bitirmek ya da İstanbul’a taşımaktan başka bir düşüncemiz yok. Ayrıca sadece Beşiktaş için değil, Türkiye için de sahaya çıkıyoruz. Seyircimizin bizi hem orada, hem de burada yalnız bırakmayacağına inanıyoruz” ifadelerini kullandı.