‘Aşk alevlenir’

Hırvat basını, Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic’le ilgili çarpıcı bir iddia ortaya attı.

FUTBOL 26.03.2015 - 09:48 21.04.2021 - 23:59 Kartal Bakışı

Dalje gazetesi, tecrübeli teknik adamın sezon sonunda siyah-beyazlı takımı şampiyonluğa taşıyamaması halinde, Premier Lig ekibi West Ham United’ın başına geçeceğini ileri sürdü.

İngiltere Premier Lig ekiplerinden West Ham United’ın, Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic’i transfer etmek istemesi, Hırvat hocanın ülkesinde de geniş yankı buldu.


Beşiktaş’la bir yıl daha sözleşmesi bulunan Hırvat çalıştırıcıyla ilgilenen Ada ekibi, sezon sonunda Sam Allardyce ile yolları ayırarak Bilic’i teknik adamlık koltuğuna oturtmak istiyor. Galatasaray ve Fenerbahçe ile çetin bir şampiyonluk yarışının içine giren Beşiktaş’ın durumunun, deneyimli teknik adamın kaderini belirleyeceği savunuldu.

‘Aşk alevlenir’

Hırvat Dalje gazetesi, “Eğer Bilic Beşiktaş’ı şampiyon yaparsa teknik adamla taraftar arasındaki aşk yeniden alevlenir. Ancak eğer ikinci sırada bitirirse o zaman taraftar kendisine karşı duracaktır. O zaman West Ham’la bir araya gelme çok olası hale gelir” değerlendirmesini yaptı.

İngilizler de yazdı

Bu arada İngiliz Daily Mail gazetesi de Hırvat teknik adamın yeni takımının West Ham United olacağı iddiasını bir kez daha gündeme taşıdı. Teknik Direktör Sam Allardyce ile yolların sezon sonunda kesin olarak ayrılacağı belirtilirken, Tottenham, Arsenal ve Liverpool gibi devlerin karşısında bu sezon takımına çok iyi futbol oynattığı belirtildi. 46 yaşındaki hocanın, her çalıştırıcıda bulunmayan etkili bir teknik adamlık yeteneği bulunduğu yorumu dikkat çekti.