''Asansör Yoktu''

BJK Beşiktaş İnşaat ve Ticaret AŞ'den yapılan açıklamada, "Vodafone Arena inşaat çalışmaları sırasında bir işçinin asansör boşluğuna düşerek belinin kırıldığı yönündeki haber tamamıyla asılsızdır" denildi.

GÜNDEM 29.09.2014 - 17:39 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı
BJK Beşiktaş İnşaat ve Ticaret AŞ'den yapılan  açıklamada, yapımı süren Vodafone Arena'da bir işçinin asansör boşluğuna düşerek  belinin kırıldığı yönündeki haberin asılsız olduğu bildirildi.
 
Beşiktaş Kulübü'nün internet sitesinde yer alan açıklamada, bir  gazetenin internet sitesinde yer alan iddianın gerçek olmadığı belirtilerek, "Vodafone Arena inşaat çalışmaları sırasında bir işçinin asansör boşluğuna  düşerek belinin kırıldığı yönündeki haber tamamıyla asılsızdır. Haberde  bahsedilen yerde asansör olmadığından doğal olarak asansör boşluğu da  bulunmamaktadır" denildi.
 
Açıklamada ayrıca, haberde ismi geçen şahsın gece vardiyasında çalışan  bir işçi olduğundan, belirtildiği gibi saat 03.00'te uykudan uyandırılması diye  bir işlemin doğru olmadığı kaydedilerek, şu ifadelere yer verildi: "Gece vardiyasında işçiler toplam 8 saat çalışmakta ve gündüz  saatlerinde dinlenmeye çekilmektedir. İşçinin geç saatlere kadar çalıştırıldığı  ve gece vardiyası için de yeniden işe başlatıldığı iddiası tamamen uydurmadır.  Haberde bahsi geçen bölgede bir kaza yaşandı ve işçimiz ambulans ile derhal  hastaneye kaldırıldı, 3 gün müşahede altında tutulduktan sonra da yürüyerek  hastaneden taburcu edildi. İşçimizin herhangi bir şikayeti olmadığı gibi, raporlu  olarak memleketinde dinlendikten sonra tekrar işe başlatıldı. Haberde konu  edildiği gibi, üçüncü kattan düşerek bel kırılması ile sonuçlanan herhangi bir  kaza da meydana gelmedi."
 
Açıklama, "Şantiyemiz 3A'lı İş Sağlığı ve Güvenliği belgesine sahiptir  ve güvenlik önlemlerine çok dikkat edilmektedir" ifadeleriyle son buldu.