AS gazetesi açıkladı! Beşiktaş 13. sırada!

İspanya’da yayın yapan AS Gazetesi, bu sezon Şampiyonlar Ligi’ndeki gelir kalemlerini iki parça halinde liste olarak yayınladı.

GÜNDEM 10.04.2018 - 15:05 21.04.2021 - 23:53 Kartal Bakışı

Hem toplam gelir hem de takımların sıralaması yer aldı. Türkiye’yi tek başına temsil eden Beşiktaş, listede iyi bir noktada bulunarak dikkat topladı.

AS gazetesinden Mario de la Riva imzalı habere göre; Sportif performans yani başarılar dikkate alındığında toplamda takımlara 700 milyon euroluk dağıtım yapıldı.

Market gelirleri de eklendiğinde 500 milyon euroluk ek bir durum daha ortaya çıkıyor. Liverpool, Manchester City ve Bayern Münih sportif başarılar açısından ekonomik olarak en fazla gelir elde eden kulüpler. Barcelona ise La Liga’nın en fazla kazanan takımı oldu.

Şampiyonlar Ligi’nde son 16 turunda Bayern Münih’e elenen Beşiktaş, sportif başarıalrdan 26.2 milyon euroluk bir gelir kazandı.

Market gelirleri 15.3 milyon euro olan siyah-beyazlılar toplamda 41.5 milyon euroluk bir miktarı kasasına koydu.

İspanyol gazetesinde yer alan haberde; Market gelirleri arasında televizyon yayınları, stat ve bilet kazanımları ve reklam gelirleri bulunuyor. Beşiktaş sportif başarı listesinde en çok kazanan 13. Takım olarak dikkat çekti. 


Gelişmelerden Haberdar Olun

@