Metin Tekin kaleme aldı.

 Gökhan Töre'nin yokluğunda çift forvet Beşiktaş'ın işini kolaylaştırdı mı? 

 


Beşiktaş'ın işini kolaylaştıran detay, maçın başında duran toptan bir Sivok servisiyle yapılan goldü. Çünkü bu gol Kasımpaşa'nın maçı 0-0 götürme planını bir anda başka bir şekle çevirdi. Yani 5-1'lik sonucu bakılınca 4-4-2'nin böyle farklı galibiyet getirdiğini düşünürsünüz ama skoru bununla ilişkilendirmek çok da mantıklı olmaz. Beşiktaş dörtlü savunma ve önlerinde Atiba, onun önünde de Tolgay, sağda Sosa ve solda Olcay üçlüsü ile maça başladı. En önde de Demba Ba ve Mustafa Pektemek vardı. Ve gollerin de öndeki bu iki oyuncudan gelişiyle birlikte 4-4-2'yi bir kenara bırakırsak 'Acaba zor olur mu?' diye düşündüğümüz maçı Beşiktaş çok, çok kolay bitirdi diyebilirim. 

 


- Önder Özen'e karşı oynamak dezavantaj mı yoksa avantaj mıydı?

 


Profesyonel dünyada bu tür şeyleri düşünmeyelim. Futbolcuların kafasında bu tür düşünceler kesinlikle oluşmaz.


Profesyonel futbolda bu doğaldır. 


- Beşiktaş maçını kazandı. Bu sonuç rakipleri üstünde baskı yaratır mı?


Son maçlara baktığımızda Beşiktaş bunu fazlasıyla yaşadı.


İki rakibi çok rahat kazanmış ve son maç Beşiktaş'a kalmıştı. Başakşehir karşısında da bu baskıyı hissetti Beşiktaş. Peki rakipleri hisseder mi? Bir şekilde hissedeceklerdir. Rakiplerinin maçlarına da bir bakıyorum.


Fenerbahçe, sahasında Bursa ile oynuyor ve Galatasaray da Trabzonspor deplasmanında.
Bu yüzden bu üç puan çok önemli. 

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ın borcu açıklandı Beşiktaş'ın borcu açıklandı


- Hakem kararlarını nasıl buldunuz?

 


Eğer Adem tribüne olan davranışından dolayı atıldıysa bütün beklentimiz Üç Büyükler'e de bu tür kararların uygulanmasıdır. Ama ben hakemin böyle bir kararı alabileceğini kesinlikle düşünmüyorum. Ba'nın pozisyonunu da son adam olarak değerlendirmek bana göre ağır bir karardı.