Ligde ve Avrupa'da son maçlarda aldığı kötü sonuçların ve oynanan silik futbolun ardından taraftarının protestolarına maruz kalmaya başlayan Beşiktaş'ın teknik direktörü Şenol Güneş, Çaykur Rizespor maçını yeniden ayağa kalkma maçı olarak görüyor.

Şenol Güneş öğrencileriyle yaptığı toplantıda, Genk maçından dersler çıkarılmasını istedi ve şu ifadeleri kullandı. 'O karşılaşmada birbirinizden çok kopuk oynadınız. Uzun toplar yerine ayağa paslarla rakip kaleye gitmeliyiz. Artık ayağa kalkma zamanı'

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ta derbi primi belli oldu Beşiktaş'ta derbi primi belli oldu

Milliyet gazetesinde çıkan ve Serdar Sarıdağ'ın hazırladığı habere göre; Ligde son iki maçından bir puan çıkaran, son dört karşılaşmasından da üç puan alamayan Beşiktaş, Çaykur Rizespor maçıyla bu durumu tersine çevirmek istiyor. Siyah-beyazlılar yeni bir sayfa açmak isterken, tribünlerin kendilerine karşı olan tutumunu da değiştirmek için sahadan başarıyla ayrılmak için çabalayacak.

Gazete yer alan haberde Şenol Güneş'in öğrencileriyle yaptığı toplantıdan bahsedildi.

Bu konuda kafasını en çok yoran isimlerin başında gelen teknik direktör Şenol Güneş, bugünkü karşılaşma öncesinde futbolcularla bir toplantı yaparak, üç puana giden yolu anlattı. Öğrencilerini moral ve taktik açısından Çaykur Rizespor maçına hazırlayan Güneş’in, “Artık ayağa kalkma zamanı” dediği bildirildi.

‘Ciddiye almalıyız’

Bugünkü rakibin, ligin dibinden kurtulmak için mücadele ettiğini hatırlatan siyah-beyazlıların teknik patronunun, “Rakibimizin başında başarılı bir teknik adam var. Kesinlikle rakibi ve oyunu ciddiye almalıyız. Genk maçında birbirinizden çok kopuk oynadınız. Şimdi aranızdaki mesafeleri daha kısa tutmalıyız. Uzun toplar yerine ayağa kısa paslarla rakip kaleye gitmeliyiz” diye konuştuğu vurgulandı.

Çaykur Rizespor maçının kazanılması durumunda, takım üzerindeki olumsuz havanın da dağılacağını belirten deneyimli teknik adamın “Yeni bir başlangıç yapmalıyız. Zor bir dönemden geçiyoruz ve bunu aşabilmek bizlerin elinde olan bir şey ve aşacağımıza da inanıyorum” ifadelerini kullandığı bildirildi.