Beşiktaş üç yıl sonra "Buruk kazma acılarıyla!" yıkılan "İnönü Stadı'nın" "Arena" olarak yenilenen Mabedine muhteşem dönüşümü sonucu  dün gece büyük taraftarı tarafından Fethedildi!

Tarihi bir gece idi bana göre .Bu tarihi netleştiren Beşiktaş'ın Galibiyeti değil; özlenen Muhteşem Beşiktaş taraftarıydı. Sloganları ise "Burası İnönü buradan çıkış yok!" Nostaljisiydi. Saat 12.30 civarı geldiğimden itibaren ciddi bir izleme heyecanı yaşadım. Her geçen an nostaljik anılarımla buluşmaya zorlanan beynim, muhteşem özlem ve sevinçle dolu taraftarların verdiği anlamla bir anda huzura kavuştu! Benim için 1953 yılında küçük ve kısa pantolonlu bir "Yavrukurt ve  trampetçi"  kimliğiyle  Şeref tribününde "Maestro" olarak yönettiğim İstanbul okulları merasiminde ilk kez ayak bastığım yerdi burası.Daha sonra futbolcu ve de omuzlarda taşındığım Beşiktaş zaferlerime tanık olan yeni mekanın bunları hatırlatması değil; ama benim unutmamam gece yarısına ve bu satırları yazarken hala tap taze olarak dün gece ile bir kez daha hayat buldu. Her şey o kadar anlamlıydı ki, bu oluşuma mutlaka bir duygu ve başarı yüklemek zorunda kalırdınız!
Bu "Doğal ve anlamlı Ambians" Beşiktaş'ın maç önü yaptığım ciddi ve  iddialı yorumumla kazanması ve hatta Şampiyon olması anlamı taşıyacaktı benim için. Ve öyle oldu! Beşiktaş taraftarı  bıraktığı yerden itibaren sabırla beklediği Mabedinde yeniden KARA KARTALIN çığlığı ile buluştu. Açıkçası yorulana kadar rakibe alanı dar etti! Sahadaki futbol takımından ziyade bu tribünün ve görülmemiş özlemin getirisi olan sevgi haykırışı ve eseriydi! Bir besteydi dün gece yaşanılan. Senaryosu Beşiktaş aşkının Sevgiden öte baskıda kalan sabır ve aidiyet  patlaması olarak anında dışa vurumu olarak tarihe geçti. Tıpkı Şeref Bey'in verdiği ve daha sonra ki değerlerin, Hakkı Yeten, Süleyman Seba ve Tarihe geçen bir çok değerin ve "Unutturulmak istense de "acizane benimde içinde bulunduğum ve  omuzlarda taşınan başarı ve unutulmaz gururun yeniden Futbol dünyasına hatırlatmasıydı dün gece ki fetih!
 Dalga dalga büyük önlemleri aşarak zor şartlarda buldukları biletlerle Beşiktaş'ın tarihinde yer alan dün gecenin şanslıları kendi dünyalarında da çok önemli bir başarı ve mutluluk yaşadılar. Müthiş bir desibel ile dünya rekoru kıracak vefakar taraftarlar takımlarını evlerinde buluşurken bir kez daha uçurdular. Bu tesiste  kimin emeği varsa kendi adıma saf ve temiz duygularımla teşekkürü borç bilirim ancak bu kadar iyi bir zeminde net penaltıyı gündem değiştirmek adına "değildi!" diyenlere ve böyle bir gecede gereksiz kulübe yönetimi  ile ortamı ve anlamını önemsemeyenleri de eksik buluyorum.Defalarca hakem hatalarına kurban edilen Beşiktaş bu kez yeni tesisinde Gomes patentli gol ile ilki sağladı ve 1947 de ilk golü atan efsane başkan Süleyman Seba ile unutulmazların arasında haklı yerini aldı. Quaresma gereksiz hareketleri nedeni ile atılırken dördüncü golü atması kolay olacak bir ortamda Sosa'nın bencilliği beni şaşırttı! Orta alanda yorulanların yerine Veli Kavlak ile Atiba ikilisinin gelecek haftalarda sigorta olacağı kanısındayım. Zira yenilen ikinci golden sonraki yorgun görünüm oyunu tehlikeye sokmadı demek yanlış olur. Diyorum ki iyi ki büyük Beşiktaş taraftarı oyuna hakimdi! Hakem Barış Şimşek'ten dertli olanlar dün gece zor şartlarda gerekeni yaptı. Oyuna hakimdi ve verdiği penaltı çok netti.Şenol Güneş heyecanlı ve arzuladığı şampiyonluğa ulaşırken daha sakin olmalı ve gelecek karşılaşmalarda ki beklenen sakinliği  öz güven içinde  takıma aşılamaya devam etmelidir. Büyük Beşiktaş Fethini evlerine yeniden dönüşte  izlemek cana can katmak oldu! Şimdi sıra yenilenen stadında şampiyonluk turunu geldi. Bunu da atacaklarından eminim. Bu arada protokolde veya dün gece  kendisine bir zamanlar tesis vermeseler de ezeli rakiplerinin başkanlarını görmek gerekliydi diye düşünüyorum. Çünkü Beşiktaş aynı zamanda bu tesiste Türk futbolu adına vardır. Tıpkı geçmişte İnönü Stadında olduğu gibi.