Arda'ya ihtiyaçları yok!

Türk futbolunun önemli teknik adamlarından Mustafa Denizli, Hürriyet'te yer alan röportajında Beşiktaş'ın gündemini değerlendirdi.

FUTBOL 23.12.2017 - 11:48 21.04.2021 - 23:54 Kartal Bakışı

“Arda Turan gelmez” dediniz ama Beşiktaş ile adı anılıyor. Fakat illa bir yerde oynamalı, değil mi?

Arda bir yerlerde mutlaka oynamalı. Hem kendisi için hem Türk futbolu hem de futbol için. “Arda gelmez” derken onun adına karar veremem. Düşüncemi söylerim. Olur olmaz, onu bilmem. Türkiye’de her şey olur. Biz “Olmaz” deriz de, her şey olur! Galatasaray’a gelir mi? Şimdi “Gelmez” demem. Beşiktaş’a gelir mi? Şu anda görünen böyle bir acil ihtiyaç yok. G.Saray’ın Arda tipinde birine daha çok ihtiyacı var. Milli takımda yaşananlar etkilemez, zannetmiyorum. Ara sıra kırgınlıklar olur. Şu andan sonra sürpriz şeyler de olabilir, bir araya gelirlerse. Ama olur mu, olmaz mı bilmiyorum. Geriye bakarsak zor görünüyor.

***

Medel de form tuttu. Talisca-Oğuzhan-Tolgay-Atiba-Medel beşlisinden hangi 3’lü Bayern maçına çıkmalı?

Medel de son oynadığı maçta “Ben buradıyım” dedi. Zaten olsun diye alındı. Medel, geçmişi boş bir futbolcu değil ki... Şili ile Güney Amerika şampiyonluğu yaşadı, İnter’de oynadı. Esasında Beşiktaş’ta geç yer bulması bile ne kadar iyi kadro olduğunu gösterir. O günkü şartlarda fiziksel sorunu yoksa Bayern maçlarının vazgeçilmezlerinden biri olur. Atiba’dan da vazgeçilmeyeceğine göre, o üçleden Oğuzhan mı, Tolgay mı, yoksa Talisca mı görev yapar, bilemiyorum ama şu an itibarıyla Talisca daha önde. Fakat rövanşta kadroda olur mu, olmaz mı o da belli değil. Zira her gün durumuyla ilgili transfer haberleri çıkıyor. Kalırsa özellikle Münih’teki maçın en önemli ismi, o olur.

***

Sivas-Beşiktaş, G.Saray-Göztepe, Konya-F.Bahçe, Kasımpaşa-Başakşehir, Karabük-Trabzon maçları ne olur?

En zorlu maç Beşiktaş’ın. Hava şartları zeminde zorluk yaratabilir. G.Saray, Göztepe’ye karşı yeni bir heyecanla çıkacak ve sonuca daha yakın taraf. Trabzon, serisini devam ettirebilir. F.Bahçe karşısında Karabük ilk devre dirençliydi ama sorunlarla boğuşuyor. Başakşehir muhtemelen Kasımpaşa’yı geçer. Ama ayrı bir rekabeti de olacaktır bu maçın. F.Bahçe artık kolay gol yemiyor, Konya ise gol atmakta problem yaşıyor. Şartlar ne olursa olsun F.Bahçe galibiyete daha yakın. Adaylardan bu hafta kaybeden olur mu? Kaybeden olursa sürpriz olur.

***

Ligde ilk 7’nin de şampiyonluk şansı var. Bu kalite göstergesi mi ve bu çoklu yarış daha ne kadar sürer?

Ligin kalitesi başka, mücadeleci veya çekişmeli geçmesi başka. Avrupa’nın en fazla gol atılan liglerinin başında geliyor. Bu anlamda keyifli bir ligimiz var. Bazı maçlardaysa vasatın üzerine geçilemedi. Çok keyifli maçlar da oldu. Ama istenilen adede ulaşılamadı. Bu çoklu yarış 29. haftada 2 veya maksimum 3 takıma iner. Bu 7 sayısı en fazla üçe düşer.

***

Kaynak: Hürriyet

Gelişmelerden Haberdar Olun

@