Aras Özbiliz harekâtı

Kara Kartal'ın orta alandaki transfer hedefi Aras Özbiliz, FANATİK'e konuştu. Kulübü Spartak Moskova'nın 6 milyon Dolar değer biçtiği Ermeni futbolcu, “Beşiktaş, kulübümle temasa geçti. Ben de babam aracılığıyla kendileriyle görüşüyorum. Durumum yakı

FUTBOL 19.01.2015 - 02:49 21.04.2021 - 23:59 Kartal Bakışı

Siyah-Beyazlılar’ın orta alan transferi konusundaki hedefi Aras Özbiliz, FANATİK’e özel açıklamalarda bulundu. Rusya Premier Lig ekibi Spartak Moskova’da forma giyen 24 yaşındaki sağ kanat, Kara Kartal’ın kendisine olan ilgisini doğrulayarak, “Beşiktaş, beni transfer etmek için temasa geçti. Kulübüm Spartak’la görüşmelere devam ediyorlar. Ben de babam aracılığıyla kendileriyle konuştum. Durumum yakında netleşir” ifadelerini kullandı. Ermenistan’ın 31 Mayıs 2013’te Cezayir’le oynadığı hazırlık maçında çapraz bağlarından sakatlanan yaklaşık 6 ay sahalardan uzak kalan Aras Özbiliz, sağlık durumuyla ilgili olarak ise, “Çalışmalara başlayalı yaklaşık 1,5 ay oldu. Formumu bulmaya başladım” dedi.

Spartak 6 milyon Dolar istedi

Rusya’da 2 sezon önce Kuban Krasnodar’dan 8 milyon Euro’ya Spartak Moskova’ya transfer olan tecrübeli futbolcu için kulübünün, 6 milyon Dolar’lık değer biçtiği öğrenildi. Beşiktaş Yönetimi’nin de Rus temsilcisiyle pazarlıkları devam ettiği ve Ermeni futbolcuyu, satın alma opsiyonuyla kiralamak için çalıştığı bildirildi.

Müthiş bir solak

Aras’ın eski takımı Kuban’daki antrenörü Yüksel Yeşilova, başarılı futbolcuyu FANATİK’e yorumladı:

"Aras çok iyi bir sol ayak, uzaktan topa vuruşları çok iyi. Sol ayak olmasına rağmen sağ açıkta daha etkili. Kritik goller atıyor. Benim zamanımda çok maçları kurtardı. Oyunu her an değiştirebilecek kapasiteye sahip. Türk terbiyesini almış. Tam bir profesyonel. Takım içinde neşe kaynağı. Çok güldürür, güler. Türkiye’de ve Avrupa’da oynayabilecek kapasiteye sahip. Çok karakterli bir isim."

Gelişmelerden Haberdar Olun

@