3 gün önce Spartak formasıyla Lokomotiv'e karşı görev yapan Aras Özbiliz, Beşiktaş'ın yarınki rakibinin şifrelerini FANATİK'le paylaştı: Defans hattındaki isimlerin uyumu çok iyi. Pejcinovic ve Corluka her forveti kolaylıkla marke edebilir. Hücum böl

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ta Welinton'a sürpriz teklif Beşiktaş'ta Welinton'a sürpriz teklif
 Rusya Premier Lig’de geçen hafta Spartak Moskova’nın Lokomotiv Moskova’ya 2-1 kaybettiği Moskova derbisinde görev yapan Aras Özbiliz, Kırmızı-Yeşilliler’in artılarını ve eksilerini FANATİK’e anlattı.
Derbiden galibiyetle ayrılan rakiplerinin oldukça güçlü ve dikkat edilmesi gereken bir takım olduğunu belirten 25 yaşındaki futbolcu, bir forvet olarak Lokomotiv’li savunmacılar karşısında oldukça zorlandığını söyledi. Özbiliz, “Defans hattındaki isimlerin uyumu çok iyi. Stoperleri; Nemanja Pejcinovic ve Vedran Corluka her forveti kolaylıkla marke edebilir durumda. Özellikle hava toplarındaki gayet başarılılar” diye konuştu. 

‘Samedov’a alan bırakmayın’

Lokomotiv’in hücum hattında da dikkat edilmesi gereken isimlere sahip olduğunu söyleyen tecrübeli futbolcu, “Beşiktaşlı savunmacıların forvet arkasında görev yapan Aleksandr Samedov’a özellikle dikkat etmesi gerekiyor. Sağ ayağıyla çok tehlikeli vuruşlar yapabiliyor. Boş alan bulursa büyük tehlike yaratabilir. Ve tabii ki Oumar Niasse’a ayrı olarak değerlendirmek lazım. Bu aralar çok formda ve Moskova derbisinde bize ikinci golü atmıştı. Oldukça hızlı ve özellikle ceza alanı içinde rakip kaleciler için adeta bir kâbus olabiliyor” ifadelerini kullandı.

‘Duran toplar çok önemli’

Kırmızı-Yeşilliler’in bir diğer önemli silahının duran toplar olduğunu söyleyen Ermeni oyuncu, “Onların karşısında frikik ve korner pozisyonlarında en ufak bir dikkatsizlik yaparsanız kalenizde golü görebilirsiniz” diyerek, Beşiktaş’a da başarılar diledi.


KAYNAK:fANATİK