Aradığınız Başkana Ulaşılamıyor

Beşiktaş'ta Futbol Genel Direktörü Önder Özen'in istifasının perde arkası ortaya çıktı.

GÜNDEM 19.08.2015 - 11:56 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı
 Başkan Fikret Orman, İngiltere kampında bulunan yönetici Mete Vardar’ı aradı, “Yalçın’ın transferi olmaz. Sakın antrenmana çıkarmayın” dedi. Vardar da bu bilgiyi Özen’e iletti. Bunun üzerine Önder Özen, Başkan Orman’ı aradı, ancak telefona yanıt alamayınca ayrılma kararını aldı.

Beşiktaş iki gün içinde inanılmaz olaylar yaşadı. Yalçın Ayhan transferindeki komedinin ardından, dün de beklenen oldu, Futbol Genel Direktörü Önder Özen istifasını sundu.

Önder Özen’in geçtiğimiz günlerde Başkan Fikret Orman’la biraraya geldiği, bu görüşmede Orman’ın Yalçın transferi ile ilgili, “Bilic bu transfere pek sıcak bakmıyor. Acele etmeyin biraz bekleyin” dediği öğrenildi. Ancak Yalçın’ın buna rağmen takımla birlikte İngiltere’ye gitmesi krizin fitilini ateşledi.

Başkan Orman, Mete Vardar’ı telefonla arayarak, “Yalçın Ayhan’la ilgilenmiyoruz. Bu transfer olmaz. Sakın antrenmana çıkarmayın “ talimatı verdi, bu olay da Yalçın Ayhan’ın transferini çıkmaza soktu. Mayıs ayında sözleşme imzalamasına rağmen resmiyet kazandırılmayan bu transfer başlamadan bitti.

Özen’i pas geçti

Mete Vardar’dan konuyla ilgili bilgileri alan Futbol Genel Direktörü Önder Özen, Başkan Fikret Orman’ı aradı. Tüm aramalara karşın Başkan Orman’ın telefonlara yanıt vermemesi, bardağı taşıran son damla olarak nitelendirildi.

Yalçın Ayhan’ı veto eden Başkan Fikret Orman’ın Önder Özen’i pas geçip, yönetici Mete Vardar’ı araması da, Özen’in canını sıkan diğer bir neden oldu. Kamptan ayrılan ve İstanbul’a gelen Sportif Direktör Önder Özen, bu şartlar altında göreve devam edemeyeceğini belirterek, istifasını Başkan Fikret Orman’a yazılı olarak verdi ve kulübe veda etti.

Tazminatı elinin tersiyle itti

İstifa ederek, prensipleri dışında çalışmayacağı ortaya çıkan Beşiktaş Futbol Genel Direktörü Önder Özen, kulüp çıkışında da yapıcı bir konuşma yaptı.

Dostça, el sıkışarak ayrıldıklarını dile getiren Özen, “Bize yakışan bir görüşmeyle sonlandırdık. Hiçbir talebim olmadığını söyledim. Geleceğe dönük alacaklarımı verebileceklerini söylediler. Bunu da kabul etmeyeceğimi söyledim. Bana teklifte bulunmaları bile zarif bir davranıştı. Bundan sonra bu konunun spekülatif olarak gündeme gelmesini istemiyorum” diye konuştu.

Yalçın Ayhan transferi nedeniyle istifa etmediğini dile getiren Özen, “Bir süredir düşünüyordum. Yorucu bir dönem geçirdik. Sezon içinde de zor şartlarda yarıştık. Daha dinamik bir çalışma ortamı olması için böyle bir karar verdim. İşimi profesyonelce yapıyorum. Futbol adamları çantalarını hep hazır tutarlar. Daha fazla yararlı olamayacağımı söyledim” dedi.

500 bin euro ödenecekti

Beşiktaş ile sözleşme imzaladığı belirtilen Yalçın Ayhan’ın mukavelesindeki detaylar netlik kazandı. İki yıllık sözleşme imzalatılan Yalçın’a yıllık 500 bin euro garanti para ödenecekti.

Maç başına 7 bin euroya imza atan oyuncunun sözleşmesinde bazı bonuslar da bulunuyordu. Buna göre, Yalçın, 25 maç oynaması durumunda 50, 30 maça çıkmasında ise 100 bin euro bonus kazanacaktı.

Yalçın Ayhan’ın menajeri Haluk Canatar, “Beşiktaş ile aramızda resmi sözleşme var” diyerek hukuki yollara başvuracaklarını belirtti. Transferin Hırvat hocanın bilgisi dahilinde olduğunu kaydeden Canatar, “Transferin gerçekleşmesinin ardından Atalay, futbolcumuza ‘Başkanımız Fikret Orman da seni tebrik ediyor, en kısa zamanda seninle görüşecek’ demiştir. Tesisleri gezerken, sözleşme imzalanırken görseller var elimizde” diye konuştu.

Yalçın’ın İngiltere kampı öncesi sağlık kontrolleri Fulya Acıbadem Hastanesinde yapıldığı, İngiltere kampı için de vizesinin Beşiktaş Kulübü tarafından alındığını dile getirildi.

Yükleniyor...
0
.
Puan Durumu
Yükleniyor...
Takım O Av P
 Şamp. Ligi  UEFA  Düşme Hattı
Takım O Av P
Takım O Av P
Takım O Av P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@