Orta sahaya Gökhan İnler'i düşünen Beşiktaş, bu transferin gerçekleşmemesi ihtimaline karşın Alberto Aquilani'yi yedekte tutuyor. Bonservisi elinde olan 31 yaşındaki oyuncuyla prensip anlaşması yapıldı.

Forvet transferini Mario Gomez ile çözmek üzere olan Beşiktaş, Veli Kavlak’ın 3 ay, ameliyat olan Tolgay Arslan’ın da 6 ay sahalardan uzak kalacak olmasının ardından yeni natiflere yöneldi. 

İlk hedefi Gökhan İnler olan ve yapılan görüşmeleri belli bir noktaya getiren Siyah- Beyazlılar, bu transferin gerçekleşmeme ihtimaline karşın Alberto Aquilani ismini gündemine aldı. Bir süredir Gomez transferi için İtalya’yı mesken tutan dış ilişkiler sorumlusu Erdal Torunoğulları, bonservisi elinde olan Alberto Aquilani ve menajeri ile bir araya geldi.

İsabetli pasları öne çıkıyor

Mario Gomez için maddi açıdan limitleri zorlayan ve orta sahaya düşük maliyetli oyuncu almak isteyen Beşiktaş’ın; bu nedenle Alberto Aquilani’ye yöneldiği ortaya çıktı. Erdal Torunoğulları’nın, kariyerinde Avrupa’nın büyük takımlarında forma giyen ve şu anda bonservisi elinde olan 31 yaşındaki orta saha ve menajeri ile prensip anlaşmasına vardığı öğrenildi. 

Oyunu iki yönlü oynayabilen Alberto Aquilani, özellikle mücadeleci yapısı ve isabetli pasları ile dikkat çekiyor. Napoli’nin gelecek sezon sözleşmesi bitecek olan Gökhan İnler için 3 milyon Euro’da diretmesi ve oyuncuya da verilecek parayı hesaba katan Siyah-Beyazlılar, eğer indirim alamazsa kesinlikle Alberto Aquilani’ye imza attıracak.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'tan Doğukan Sinik hamlesi Beşiktaş'tan Doğukan Sinik hamlesi

Kaynak: Habertürk