Şenol Güneş’in sezon sonunda A Milli Takım’ın başına geçecek olmasının kesinleşmesi sonrasında Siyah-Beyazlılar, yeni teknik adam konusunda harekete geçti.

Sezon sonunda teknik direktör Şenol Güneş’le yollarını ayırması kesinleşen Siyah-Beyazlılar’da Başkan Fikret Orman, yeni hoca için çalışmalara başlatmıştı.

Gözden kaçırmayın

Başkan Çebi'den Nadiem Amiri sözleri Başkan Çebi'den Nadiem Amiri sözleri

Bu doğrultuda FANATİK’e açıklamalarda bulunan Orman, “Yeni teknik direktör konusunda çok rahatım. Önümüzde 3 ay gibi bir süre var."

"Bu süre içinde istediğimiz yerli ve yabancı hoca adaylarıyla konuşup kararımızı vereceğiz. Vaktimiz bol. Ufku açık, vizyonu geniş ve kulübün şartlarına uygun birini takımın başına getireceğiz” ifadelerini kullanmıştı."

Milano'da ilk temas kuruldu

Başkan Fikret Orman’ın, Şenol Güneş’in yeri konusunda düşündüğü ilk isme Fanatik gazetesi ulaştı.

Orman’ın Mayıs ayındaki seçimleri de düşünerek takımın başına sansasyonel bir isim getirmeyi planladığı ve son olarak İngiltere Premier Lig ekibi Chelsea’yi çalıştıran Antonio Conte’nin peşinde olduğu ortaya çıktı.

Ocak ayında Milano’ya transfer için gittiği dönemde 49 yaşındaki İtalyan teknik adamla da görüşen Başkan Orman’ın, Şenol Güneş’in milli takımla temasını bildiği için deneyimli isimle erkenden temaslara başladığı öğrenildi.

Chelsea'yle Premier Lig şampiyonu oldu

Orman’ın, yüz yüze görüşmelerinin ardından dünyaca ünlü çalıştırıcıyla temaslarını sürdürdüğü kaydedildi. Başkan’ın, Conte konusunda kulübün tüm imkanlarını seferber etmeyi planladığı belirtildi.

Kariyerinde en son 2016-18 sezonları arasında Chelsea’yi çalıştıran Antonio Conte, İtalya Milli Takımı ve Juventus’ta da önemli başarılar elde etmişti.

Chelsea’yle Premier Lig ve İngiliz Kupa şampiyonluğu yaşayan başarılı hoca, Juventus’la da 3 kez Serie A zaferi elde etmişti.

Fanatik / Orhan Yıldırım