Antalyaspor Başkanı Gültekin Gencer, Radyospor'un Antalya'dan gerçekleştirdiği canlı yayınına konuk oldu.

 Radyospor'da Aydın Cingöz'ün konuğu olan Gencer, birçok konuya açıklık getirdi.
Gelecek sezon hedeflerinden bahseden Gencer: "Geçen yıl taraftar ortalamamız 10 bin kişiydi. Yeni sezon hedefimiz Türkiye'de ilk 4 takımdan birisi olmak istiyoruz ve o 4 takımdan biraz yukarılara çıkmak istiyoruz. 30 hazirana kadar inşallah 30 bin kombine satmak istiyoruz." dedi.

"PROJE TRANSFERİ SPORTİF BAŞARIYA DÖNÜŞTÜ"

Eto'o ile ilgili görüşlerini de dile getiren başkan Gencer: "Eto'o bizim için proje transferiydi. Stadın açılmasıyla beraber 33.bin kişilik statta benim hedefim 15 bin seyirci ortalamasıyla oynamaktı. İnsanlar bana güldü. Bunun için bir tane yıldız futbolcu getirmeyi düşündük. Eto'o proje transferiyken sportif başarı transferi oldu. Ben başarı bekliyordum ve yanılmadım. Türk futboluna da katkısı oldu." diye konuştu

"BEŞİKTAŞ'IN GİRİŞİMİ OLMADI"

Eto'o'nun Beşiktaş ile anılmasını da değerlendiren Gültekin Gencer:"Eto'o transferi konusunda Beşiktaş ile alakalı hiçbir girişim olmadı. Yurt dışından teklifler geldi ancak Beşiktaş'la ilgili bir girişin olmadı. Eto'o dahil tüm futbolcular yararı söz konusu ise bizde satılır." yorumunda bulundu.

Emrah Başsan ile yolları ayırdıklarını kaydeden Gencer: "Emrah Başsan ile karşılıklı anlaşarak, Mayıs ayında gitmesini kararlaştırdık. Biz devre arasında ayrılacaktık ancak yapılan anlaşma doğrultusunda Mayıs ayında kararlaştırdık. Bu saatten sonra nereye giderse gider." ifadelerini kullandı.

"RONALDİNHO İLE GÖRÜŞMELER OLUMLU"

Ronaldinho ile görüşmelerin olumlu geçtiğini söyleyen Gültekin Gencer "Ronaldinho ile ön görüşmelerimiz olumlu geçti. 6 Haziran'da Londra'da Eto'o ile bir araya gelecek. Bir aksilik olmazsa bugün öğleden sonra 3:30'da yapacağımız toplantıyla bu akşama kadar netleştirmiş olucağız." dedi.

"HEDİYE EDECEKLERSE HAYIR DEMEYİZ"

Diego Ribas ile görüşmelerin olmadığını belirten Gültekin Gencer: "Fenerbahçeli Diego ile ilgili görüşmemiz olmadı. Ama birisi sponsor olup Antalyaspor'a hediye edip getirecekse hayır demeyiz." diye konuştu.

Karcemarskas konusunu konuşan Gencer:"Transfer konusunda çalışmalara başladık. 5 kişiyi geçmeyecek bir transfer politikamız olacak. Karcemarskas bize gelmek istedi. Anlaştık. Başka takımlar talip olunca futbolcu için rakam yükselttiler. Karcemarskas ile bu saatten sonra kesinlikle masaya oturmayacağız." dedi.

"SERBEST KALMA BEDELİ.."

Son olarak Samuel Eto'o'nun serbest kalma bedelini açıklayan Gültekin Gencer "Eto'o'nun serbest kalma bedeli 12 milyon Euro" ifadelerini kullandı.

Radyospor Özel Röportaj /Aydın Cingöz