KartalBakisi.Com Genel Müdürü Erdem Ulus kaleme aldı.

İlk yarının bitimine 5 dakika kala, atak yönünü değiştirmek isterken, maçın yönünü değiştirmeye çok yaklaşan Motta, Maçın bitimine 5 dakika kala, korkulan hamlesini yaptı.

Son lig maçında Bursaspor'a karşı sahanın en iyilerinden olan Brezilyalı oyuncu, hep daha fazlasını yapmak isterken asıl yapması gerenleri ihmal ediyor. Motta'nın bu modunu penaltıyla sonuçlanan Feyenoord ve Çaykur Rize maçlarından da hatırlıyoruz.

Gözden kaçırmayın

Aboubakar resmen açıklandı! Maliyeti belli oldu! Aboubakar resmen açıklandı! Maliyeti belli oldu!

Anfield'da Liverpool karşısında daha çok koşma, daha çok mücadele etme gerekliliği Sosa, Olcay, Töre gibi oyuncuların üretim açısından faaliyetlerini gölgeledi. Özellikle Sosa ve Olcay’ın yaratıcılık anlamında beklentinin uzağında kalmaları, Gökhan Töre’nin de rakip kaleye uzak kalması, bu ekstra alan kapatma ve koşu gayretine bağlanabilir.

Tottenham’la deplasmanda oynanan grup maçında rakibini sürekli hücumlarla tehdit eden Beşiktaş’ın Liverpool’a karşı aynı anlayışı koyamadığını gördük.

Beşiktaş bu sezon, üst düzey 3 Premier Lig takımıyla 5 maç oynadı ve sadece 2 kez kaybetti. Tıpkı Arsenal gibi Liverpool'da evinde zar zor kazanabildi.

Çift maçın ilkini, deplasmanda 1-0 kaybetmek çok kötü bir durum sayılmaz belki ama dün gece izlediğimiz Liverpool'un, geniş alanlar bulacağı maçlarda, çok daha etkili olacağı kaçınılmaz.

Rövanş için sorun olan şey, Ersan ve Motta’nın cezalı olması mı? Yerlerine oynayacak oyuncu olmaması mı? Bilmiyorum. Sivok gibi deneyimli bir oyuncuyu UEFA listesine bildirmemek ayrıca bir yazı konusu. Milo sakat, Atınç deneyimsiz. Stoperin yok, Çek milli takımının stoperi kadronda ama sen kullanamıyorsun!

Buna rağmen Beşiktaş dışında Ligimizden bir takımın, Liverpool gibi bir takıma karşı, hiç bir direnç gösteremeyeceğini ortaya koymaya gerek yok sanırım.

Beşiktaş Türkiye'nin en yüksek tempoyla oynayan takımı olarak Liverpool'a karşı çok iyi mücadele etti. Demba Ba, yakaladığı net fırsatı gol yapabilse şu an çok başka şeyler konuşuyor olabilirdik.

Şu bir gerçek; 26 Şubat akşamı, Liverpool İstanbul’da asla yalnız yürümeyecek.

Buz gibi bir hava, serseri bir rüzgar ve 70 bini aşkın kişi onları bekliyor olacak.