Namağlup yollarına devam ettiklerini ve iyi durumda olduklarını ifade eden Beck, üst üste 2. kez lig şampiyonu olmak istediklerini belirtti.

Gökhan Gönül ile aralarındaki rekabete ilişkin sorulan soruya Andreas Beck, "Teknik direktörümüz sezon başında sık sık rotasyon yapacağını bize söylemişti. Sadece benim pozisyonumda değil. Her pozisyonda en az 2 oyuncumuz var. Almanya ve İtalya'da da böyle. Bu yüzden her gün en iyi performansımı ortaya koymaya çalışıyorum." dedi.

Şampiyonlar Ligi'ndeki performansı ve gruptan çıkma yarışıyla ilgili de konuşan 29 yaşındaki futbolcu, "Orası Avrupa'nın en büyük organizasyonu. Her dakikasında oynadım. Hep de oynamak isterim ancak hocamız buna haftadan haftaya karar veriyor. Grupta puanlar çok yakın. Benfica ile kendi evimizde, Dinamo Kiev ile deplasmanda oynayacağız. Her şey elimizde" dedi.

Caner Erkin'in sakatlığı sonrası sol bekte oynayıp oynayamayacağının Şenol Güneş'in tercihi olduğunu dile getiren Beck, hem sağ hem de sol bekte forma giyebildiğini ifade etti.

Türk ve Alman futbollarını kıyaslayan deneyimli savunmacı, "Almanya'da futbol sevgisi ve tutkusu çok büyüktür. Türkiye'de de öyle. Türkiye'deki derbi ortamını başka bir şey ile mukayese edemezsiniz. Bunu tecrübe etmelisiniz." ifadelerini kullandı.

Almanya Milli Takımı'na 2010 yılından bu yana seçilmemesini Joachim Löw'ün tercihi olarak değerlendiren Beck, Lukas Podolski ile maç dışında görüşmediğini ve özel vakitlerini ailesiyle geçirmeyi tercih ettiğini vurguladı.

Mario Gomez'in futbol dışı sebeplerden dolayı Türkiye'den ayrılmasına ilişikin sorulan soruya da yanıt veren Alman futbolcu, "Etrafımda olan şeylere kör değilim. Ancak ben bir futbolcuyum ve saha içine odaklanmam gerekiyor. Sporcular politikacılarla polemiğe girmemeli. Herkes kendi işini yapmalı." diye konuştu.