İstanbul Çarşı Grubu'nun tribün lideri 'Amigo Şevşek Ali' olarak tanınan Ali Pektaş, geçen hafta Abdullah Bakan, Seyfettin Bağlan, Musa Sürmeli ve grup üyeleri ile magandanın tabancasından çıkan kurşunun ensesine saplanması sonucu ağır yaralanarak belden aşağısı felç olan lise öğrencisi 18 yaşındaki koyu Beşiktaş taraftarı Ahmet Emre Çavuş'u tedavi gördüğü Özel Ornöram Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde ziyaret etti.

Amigo Şevşek Ali, koyu Beşiktaş taraftarı Ahmet Emre Çavuş'u hafta sonu Beşiktaş'ın yeni stadı Vodafone Arena'yı gezdirme sözü verdi. Amigo Şevşek Ali, "Ahmet kardeşimisz 15 ay sonra ilk defa hastane dışında bir yere çıkacak. Her zaman Ahmet Emre Çavuş'un yanında olacağız. Çarşı Grubu olarak ilerleyen zamanda Beşiktaş Kulübünün Ümraniye'de bulunan BJK Nevzat Demir Tesislerine hep beraber gideceğiz ve futbolcularla tanıştıracağız Ahmet Emre Çavuş 15 aylık hastane surecinde büyük başarı elde etti, İnşallah ayağa kalktığı zamana maçlar hep beraber gideceğiz" dedi.

Yerel bir gazetenin imtiyaz sahibi babası Bülent Çavuş, doktorların maçı izlemesinin sakıncalı olabileceğini bildirmesi üzerine Ahmet Emre Çavuş'u maç saatinden önce Vodafone Arena'ya götürdü. Bülent Çavuş, oğlunun koyu taraftarı olduğu Beşiktaş'ın oynadığı stadyumu görünce heyecanlandığını söyledi.

DHA