Beşiktaş Basketbol Şube Direktörü Erman Kunter, Beşiktaş İntegralForex'in son haftalarda aldığı başarılı sonuçlarla Beko BasketbolLigi'nde istenilen seviyelere doğru ilerlediğini söyledi.

Kunter, yaptığı açıklamada, ligde Pınar Karşıyaka'dan sonraTrabzonspor Medical Park'ı da yendiklerini belirterek, "Takımda taşlaryavaş yavaş yerine oturmaya başlıyor. Bütün oyunculardan verim almayabaşladık. Ligde tahmin ettiğimiz yerlere doğru ilerlemeye başladık"dedi.

Üst üste zor karşılaşmalara çıktıklarını dile getiren Kunter, "Zor maçlarının ardından ligde fikstür avantajıyakaladık. Derbi maçlarının büyük bir kısmını bitirdik. Derbidiyebileceğimiz bir Anadolu Efes ve Banvit maçı kaldı. Takım daha uyumluolmaya başladı. Ümitliyiz. Bu sezon uzun süreli sakatlık sorunumuzoldu. İstenilen takımı bir türlü sahaya süremedik. Bazı talihsizlikleryaşadık. Özellikle son dönemde arka arkaya oynadığımız maçlar takımınhedeflerini yükseltti ve buna paralel olarak beklentiler de yükseldi" diye konuştu.

Erman Kunter, ULEB Avrupa Kupası Sekizli Final turu ilk maçında 4Mart Salı günü Rusya'nın Nizhny takımıyla yapacakları karşılaşmanın çokönemli olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Nizhny ile bu sezon en önemli maçlarımızdan birisini oynayacağız.Bir sayılık galibiyet bile bizim için çok önemli. Çünkü bizim takımdeplasmanda baskı olmasına rağmen daha iyi oynayıp, iyi neticeleralıyor. Biz buradaki maçı kazanırsak, rakibi de baskı altına almışoluruz. Deplasmanda kazanma ihtimalimiz de olur. Hedef bir sayı da olsagalip gelmek. Burada taraftarımıza çok büyük iş düşüyor. Çünkü onlar işeağırlıklarını koydukları zaman takımımızı yenmek kolay olmaz. Sonsaniyeye kadar destek bekliyoruz. Nizhny iyi bir takım amaben şansımızın yüksek olduğunu düşünüyorum."

Kunter, oyuncuları Brad Buckman'ın uzun bir sakatlık dönemininardından takıma katıldığını, ABD'li basketbolcunun vereceği katkınınkendileri için önemli olacağını vurguladı.

Gelecek sezon için transfer çalışmaları


Erman Kunter, gelecek sezon için transfer çalışmalarınısürdürdüklerini, oyuncu izlemek için 5 Mart Çarşamba günü ABD'yegideceğini ifade etti.

Herhangi bir sakatlık sorunu olmadığı taktirde bu sezon kadroda birdeğişiklik yapmayı düşünmediklerini anlatan Kunter, şunları kaydetti:

"Önümüzdeki sezon için çalışmalarımız devam ediyor. Projelerimiz var.Bir de önümüzdeki sezon ligin statüsünde bir değişiklik bekliyoruz. Budeğişiklikle sahada oynayan yabancı oyuncu sayısının artması söz konusuolursa, o zaman oyuncu seçimleri de önem kazanacak. Oyuncu izlemek içinçarşamba günü ABD'ye gideceğim. Orada üniversitelerin kendi aralarındakifinal maçları var. Oradan çok ilginç oyuncular çıkıyor. Hedefimiz,gelecek vadeden yabancı oyuncuları bulup, uzun süreli kontratlaryapmak."