Alt Yapısına Güveniyor

Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, alt yapıya güvendiği için kadro sayısını az tuttuğunu söyledi.

FUTBOL 09.09.2014 - 02:15 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı

U21 ile yapılan maçta gençleri analiz etme imkanı bulan Beşiktaş’ın hocası, “Alt yapıya güvendiğim için kadro sayısını az tuttum. Herhangi bir sakatlık veya ceza durumunda eksiklikleri kapatabilecek yetenekte” diye konuştu.

Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, geçtiğimiz günlerde alt yapı ile oynanan hazırlık maçında, siyah-beyazlı genç yeteneklere hayran kaldı. Sosa, Cenk Tosun, Uğur Boral, Motta, Franco, Cenk Gönen, Sivok, Gökhan Töre gibi isimlerden oluşan A Takıma karşı maçı 2-0 ‘dan 2-2’ye getirebilen gençlerin isimleri, Bilic’in yardımcıları tarafından bir kenara yazıldı.

Penaltıyla 3-2 yenilmekten kurtulamayan Beşiktaş U-21 takımını yenilse bile başarılı bulan Slaven Bilic’in, “iyi ki alt yapıyla oynamışız. Hem alt yapıdaki yetenekleri gördüm hem de takımım dirençli bir ekibe karşı oynamış oldu. Bundan sonra sık sık alt yapıyla böylesine hazırlık maçları oynayalım. Hem gençler güçlü bir takımla oynamış olur, hem de alt yapıyla üst yapıyı kaynaştırmış oluruz” diye konuştuğu öğrenildi.

Bayraktar’ı kutladı

Bu sezon U21 takımının, A takımla birlikte aynı uçakta deplasmanlara da gelmesini de doğru bulan Hırvat hoca, “Alt yapıya güvendiğim için üç kulvarda mücadele edecek olmamıza rağmen kadro sayısını az tuttum. Herhangi bir sakatlık veya ceza durumunda alt yapıdaki gençler, bu eksiklikleri kapatabilecek yetenekte. Beşiktaş U21 takımının performansına hayran kaldım. Beşiktaş’ın geleceği aydınlık” ifadelerini kullandı bildirildi.

Beşiktaş U-21 takımıyla oynanan hazırlık maçından sonra başta Bilic olmak üzere bir çok yönetici Özkaynak Düzeni Sorumlusu Emrah Bayraktar’ı kutladı.

 

Kaynak : MİLLİYET