Fotomaç gazetesi köşe yazarı Turgay Demir, Beşiktaş gündemi ile ilgili kartalbakisi.com'a açıklamalarda bulundu.

Fotomaç gazetesi köşe yazarı Turgay Demir, Beşiktaş gündemi ile ilgili kartalbakisi.com'a açıklamalarda bulundu.

Önce şunu söyleyim, mental bir yorgunluk var. Biliç bu konudagerçekleri görmezden geliyor. Olcay formsuz, oynatır. Kerim Frei'yikullanmıyor. Almeida çok formsuz Pektemek, Ömer Şişmanoğlu'nukullanmıyor. Kenardakileri hazır tutmuyor. Bu formsuzluğu çözmek için yapılacak hamleler bellidir. Kenardakioyuncuları hazır tutarak, rotasyon yaratmak veya kötü oynayan hazırolmayan futbolcuları oynatmamaktır. Ancak Bilic, ilk 11'le oynayacakgibi duruyor. Rotasyonla uğraşmak istemiyor gibi.

 Hugo Almeida golcü bir futbolcu değil yani belli bir sisteminiçerisinde etkili olabilen bir forvet. Yani Hugo Almeida öyle bir forvetki, kesin atacak denilen pozisyonları bile kaçırabiliyor. Son günlerdeformsuz zatem, onun yerine ya onu besleyecek orta saha değişiklileriyapacaksınız yada Pektemek - Ömer Şişmanoğlu çift forvet hattınıdeneyeceksin. Ancak Bilic şimdilik öyle bir ışık göstermiyor.Yedek oyuncuları hazır tutarak, onlardan da yararlanmaya çalışırsa çokdaha iyi olacak.

Beşiktaş'da gördüğünüz en büyük sorunusoracaktım ama anladığım kadarı ile Beşiktaş'ın mental yorgunluğu veBilic'in bunu görmezden gelmesi değil mi? Evet kesinlikle. Yani Beşiktaş Antalyaspor maçında, dün Rizespormaçında hatta Galatasaray maçında bile bunu yaşadı. Son dönemlerdeBeşiktaş'ı çalıştıran teknik adamların sorunlarından bir tanesi de bu.Samet Aybaba, Mustafa Denizli'de gördük bunları ama yapmaz dediğimizBilic'de de görüyoruz ve iyi bir ışık vermedi henüz.

Gözden kaçırmayın

Türkiye'nin ilk ve tek beste uygulaması CANTO Türkiye'nin ilk ve tek beste uygulaması CANTO

Taraftaryokluğu size göre Beşiktaş'ı etkiledi mi?


Etkiledi tabi. Ben bile etkilendim. Ben bile maça motivasyon olamadım,futbolcular nasıl olsun? Sanal bir maç havasındaydı, o bom boştribünlerle. Örneğin ilk yarı Beşiktaş'ın bir çok atağı vardı ancakheyecanlanamadık çünkü halı saha maçı gibiydi. Olimpiyat zaten sıkıntılıbir konu, bom boş tribünler önünde dahada kötü oluyor. Olimpiyat olduZülümpiyat.