Alman Polisinden Beşiktaş'a Şok

Beşiktaş, Almaya kampında 9 Temmuz çarşamba günü oynayacağı Rödinghausen mücadelesinin yerel makamlarca iptal edildiğini açıkladı.

FUTBOL 08.07.2014 - 00:46 22.04.2021 - 00:01 Kartal Bakışı
 Beşiktaş, Almaya kampında 9 Temmuz çarşamba günü oynayacağı Rödinghausen mücadelesinin yerel makamlarca iptal edildiğini açıkladı. Maçın güvenlik gerekçesi ile iptal edildiği ve bu kararın ardında taraftarların Almanya'da sebep olduğu bazı olaylar olduğu açıklandı.

İşte Beşiktaş'ın iptal kararı ile ilgili yaptığı açıklama:"Geçtiğimiz sezon öncesi, Berlin yakınlarındagerçekleştirilen birinci hazırlık kampını takiben oynanan St. Pauli maçında yaşanan tribün olaylarının ardından, Almanya’da seyircimiz ile hazırlık maçı oynama şansını yitirdiğimiz Almanya yerel makamları tarafından Kulübümüze bildirilmişti. Bu doğrultuda hazırlık kampı çalışmalarını yürüten Kulübümüz, otelle yaptığı anlaşmada antrenman sahasında yapılacak maçlara taraftar alınmayacağı konusunda uzlaşma sağlamıştı.

6 Temmuz Pazar günü SC Verl ile Almanya kampında oynadığımız ilk hazırlık maçında, takımlarını hiç bir yerde yalnız bırakmayan taraftarlarımız, daha önce duyuru yapılmasına rağmen bu yasağa uymamışlardır.

Taraftarlarımızın, sahaya geliş ve gidişlerde yollara çeşitli yazılar yazması ve otel önündeki yolu meşaleler yakarak kapatmasını fırsat bilen bazı Alman vatandaşları polise şikayetlerde bulunmuştur. Bunun üzerine Almanya güvenlik güçlerinin, Kulübümüze sözlü olarak tebliğ ettiği karar doğrultusunda Beşiktaşımız’ın 9 Temmuz Çarşamba günü oynamayı planladığı SV Rödinghausen maçı iptal edilmiştir.

Taraftarlarımızın, resmi internet sitemizden yapılan uyarılara dikkat edeceğine ve bundan sonra kulübümüzü bu gibi zor durumlarda bırakmayacaklarına inanıyoruz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@