Spor Toto Süper Lig'in 8. haftasında Vodafone Park'ta oynanan derbide Beşiktaş ile Fenerbahçe, sahadan birer puanla ayrıldı.

Beşiktaş ile Fenerbahçe arasındaki derbide sarı-lacivertli taraftarlar yer almadı.

Kulüplerin anlaşmasının ardından İl Güvenlik Kurulu kararıyla Vodafone Park'taki karşılaşmayı sadece ev sahibi takım seyircileri yerinde takip etti.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, derbiyi locadan izlerken, Dolmabahçe'de bu kez babası Rahmi Koç da vardı.

Beşiktaş taraftarı olan baba Koç oğlu ile aynı karşılaşmayı rakip olarak takip ederken, 0-0 biten maç sonucundan her ikisi de memnun kaldıklarını belirten açıklamalar yaptılar ve dostluk mesajları da verdiler.

Rahmi Koç karşılaşmanın berabere bitmesine sevindiğini belirterek, "Ali aşağıdaki locada izledi. Maçtan önce kendisiyle bir süre konuştuk. Ancak biz galibiyet mağlubiyet bu tarz işleri konuşmuyoruz. Dostluk kazandı.. Böyle bir derbide önemli olan da bu" sözlerini kullandı.

Sarı lacivertli kulübün patronu Ali Koç da 90 dakikanın bitiminde, "Beşiktaş baba takımı, biz kardeşiz, her zamanki gibi çok güzel karşılandık. Beşiktaşlı yöneticilere ve taraftarlara çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Öte yandan Fenerbahçe Başkanı Koç, karşılamadan sonra kendisine forma imzalatmak isteyen Beşiktaşlı taraftarları kırmadı.

Gözden kaçırmayın

Almanlar yazdı! Beşiktaş ve Fenerbahçe devrede! Almanlar yazdı! Beşiktaş ve Fenerbahçe devrede!

Mücadeleyi ayrıca Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati de izledi. Nebati’ye Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç ve Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi eşlik etti.

HÜRRİYET

ali koç