Beşiktaş, Sivasspor'u Batshuayi'nin 2 ve Ghezzal'in golleriyle 3-2 mağlup etti. Ali Gültiken mücadeleyi değerlendirdi.

Ali Gültiken'in maç yazısı;

Sivas, her takım için zor bir deplasman. Yalnız kendi evinde değil Sivas'la nerede oynarsanız oynayın karşınızda dişli bir rakip bulursunuz. 

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ta 22 milyon euroluk plaketli veda! Ricardo Quaresma... Beşiktaş'ta 22 milyon euroluk plaketli veda! Ricardo Quaresma...

Beşiktaş bu deplasmanı kendi ayarlarına geri dönerek kazandı. Çok da önemli bir iş yaptı. Sezon başından beri Beşiktaş'ın temel problemi yüksek potansiyelli oyuncularının kendi seviyelerine çıkamamalarıydı. Önce Batshuayi'nin sonra da Ghezzal'ın kendi gerçek potansiyellerini ortaya koymaları, Beşiktaş'ı istediği noktaya getirdi. 

Sivas gibi bir deplasmanda oyunu her zaman elinizde tutamazsınız. Rakibin hücum ettiği anlarda ortaya çıkabilir. Dün akşam da oyunun bazı bölümleri bu şekilde geçti. Ama büyük takımlarda önemli olan şey az pozisyon da yakalasanız bunları gol yapabilmeniz gerekir. 

Dün akşam Batshuayi ve Ghezzal kalitelerini ortaya koyarak maçı Beşiktaş adına değiştirdiler. Oyuna sonradan giren Güven ve Josef'in de skorun Beşiktaş'ta kalmasında katkıları oldu. Ersin'in son dakikadaki kurtarışı da galibiyetin altındaki imzaydı. 

Beşiktaş, dönem dönem oyunu rakibin kontrolüne bıraksa da maçtan hiç vazgeçmedi. Futbolcularda oyun coşkusunu ve mücadelesini çok net gördük. 90 dakikanın tamamında bu irade hep sahadaydı. Buna bir de bireysel kaliteler eklenince ortaya çıkan şey Beşiktaş'ın gerçek gücü oldu. 

Şunu iyi biliyoruz: 'Beşiktaş mevcut kadrosuyla kendi var olan potansiyelini ortaya koyduğunda rakibin kim olduğu çok önemli değil.' Çünkü eldeki oyuncu kalitesi Beşiktaş'ı çok daha iyi yerlere taşıyabilecek kalitede. Bu kalite kendini her maçta tekrar ettiğinde Beşiktaş arzu ettiği sürekliliği ve çıkışı yakalar. Kimsenin şüphesi olmasın. (ALİ GÜLTİKEN - SABAH)