Süper Lig'in 2. haftasında Gaziantep'te oynanan maçta Beşiktaş ile Gaziantep FK golsüz berabere kaldı. Maçın ardından Ali Ece müsabakayı gazetesinde analiz etti.

Ligimizde zeminlerin düzelmesi için yetkililerden bir şeyler yapmasını beklemek, hiç gelmeyecek bir treni beklemeye benziyor. Yıllardır anlatmaya çalışıyorum ama nafile. Misal ülkenin en popüler takımları Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor, Gaziantep’in bu bozuk zemininde yılda bir kez oynamak zorunda kalacaklar, aslında sporcu sağlığı açısından ilkesel olarak buna kesinlikle mecbur değiller o ayrı! Lakin Gaziantep tüm iç saha maçlarını bu zeminde oynayacak.

Dün gece ilk 45’te her iki takım da gol beklentisinde 0.20’nin bile altında kalırken biraz daha tehlikeli olan takım kötü zeminde kısa pasları by-pass ederek direkt uzun top oyununun uzmanı Dicko’yu kullanan Gaziantep’ti. 30’a kadar sahanın en etkili ismi Dicko tehlikeli bir akın geliştirirken zeminin bozukluğu onu durdurdu, sakatladı ve kısa süre sonra çıkmak zorunda kaldı.

Ümit Öztürk’ün kararları...

Gözden kaçırmayın

Ahmet Nur Çebi'den Ersin'e derbi ayarı Ahmet Nur Çebi'den Ersin'e derbi ayarı

İlk 45’i zeminle beraber daha da kötü hale getiren diğer faktör ise Ümit Öztürk’tü: Kendisi San Marino-Cebelitarık maçını bile yönetse, tansiyonu yükseltebilir, oyuncular arasında kavga çıkmasına sebep olabilir. Çünkü Vida ve Tosca’nın sarı kart gördüğü pozisyondaki gibi Ümit kardeşimizin verdiği kararları sahadaki oyuncular bile haklı olarak anlamakta zorlanıyorlar. 45-60 arasında ilk yarıya göre daha iyi bir Beşiktaş vardı. Nsakala’ya çok geçmiş olsun, o anda Necip’in “sağlık kademesi”ne girişi çok değerli. Ambulans ise mümkünse oyuncular çağırır çağırmaz gelmeli, burada eleştirim ambulans görevlilerine değil sisteme: İnsan sağlığı her şeyden değerli! (ALİ ECE - FANATİK)