Ali Ece: Plan iyi sonu kötü

Fanatik gazetesi yazarı Ali Ece, Beşiktaş'ın Avrupa Ligi mücadelesinde dün akşam oynadığı Genk mücadelesini değerlendirdi.

GÜNDEM 09.11.2018 - 00:00 21.04.2021 - 23:52 Kartal Bakışı

Üst üste yaşanılan hayal kırıklıklarından sonra Beşiktaş teknik heyeti, kendi takımının durumunu iyi analiz etmiş

Rakip Genk ve İstanbul’daki kötü yenilgi de hesaba katılınca Beşiktaş, Belçika deplasmanında daha doğru bir oyun planıyla maça başladı: Rakip kaleci topu ayağına aldığında başlayan tam saha pres, verimli oldu. İlk yarıda Beşiktaş’ın oyun kurucusu ve rakibi kırıcısı bir nevi bu tam saha presti. Golü getirmekle kalmadı, ilk yarıda rakibe de net pozisyon imkanı tanımadı. Bunda da anahtar, presi ezbere yapmak yerine topu kazanamayınca bilinçli şekilde topun arkasına doğru yerleşerek geçmek oldu. Pektemek’in Q7’ye asisti çok iyiydi. Karşı karşıya pozisyonda topun altına girebilseydi, Pektemek daha ilk yarıdan 11’de başlamadığı maçın kahramanı olmayı başarabilirdi. İkinci yarıda da Beşiktaş son 10 dakika hariç akıllı oynadı ancak son vuruş kalitesizliği devam edince 3 puan elden kaçtı.

Gecenin sorusu

Beşiktaş yönetiminin devre arasında net golcü transferi konusunda planı var mı? Bu konuda somut çalışmalar yapılıyor mu?

Maçın starı

Genk’in 2 milyona aldığı 20 yaşındaki Sander Berge.

Maçın olayı

Genk oyuncularının fair play’den bihaber küçük kurnazlıkları.

Kısa mesaj

Atanın ve tutanın net olmayınca, uzun süre iyi oynamana rağmen maçın skoru net galibiyet olmuyor.

Ali Ece / Fanatik

Gelişmelerden Haberdar Olun

@