Ali Ece: Pirlo Burak

İlk 15 dakikada Burak Yılmaz, santrfordaki yerini bırakıp çok fazla orta saha ve kenarlara geldi, iki kritik pas hatası yaptı.

GÜNDEM 23.04.2019 - 11:04 21.04.2021 - 23:52 Kartal Bakışı

İlk 15 dakikada Burak Yılmaz, santrfordaki yerini bırakıp çok fazla orta saha ve kenarlara geldi, iki kritik pas hatası yaptı.

İkinci top kaybından sonra asıl mevkisine döndü ve iyi oynamaya başladı. 24’te Burak, Sivas ceza alanında yerde kaldı. Hakem zahmet edip VAR’a bile bakmadı. VAR’a bak yine verme ama bir zahmet bak! Aynı şey Sivaslı oyuncunun Vida’nın müdahalesinde yerde kaldığı pozisyon için de geçerli: Penaltı versen de vermesen de bir zahmet VAR’dan bak! Lens de maçtan sonra Diabate’nin golündeki hatasını izlemeli: Kademede savunmacı varken arkasından tek hamle riskine girilmez, Diabate gibi olağanüstü hızlı bir oyuncu varsa aksine rakibe doğru değil, kendi savunmacının arkasına koşarsın! İkinci yarıda Beşiktaş uzun süre baskı kurdu. Kagawa bekleneni veremedi, çilingir olamadı. Sonunda Burak frikikte Pirlo olunca çok zor ama bir o kadar değerli 3 puanı getirdi.

Gecenin sorusu

Devre arasında içeri giden Burak Yılmaz’ın kafasına nesne atıldığı doğru mu? Doğruysa bir cezası olmayacak mı?

Maçın starı

Burak golüyle maça damga vurdu. Dorukhan ise yine müthiş oynadı.

Maçın olayı

Burak Yılmaz’ın frikikten attığı olağanüstü gol. Ljajiç sahadayken topun başına geçme cesaretini göstermesi yüzde 99 oradan ısrarla frikik çalışarak oluşan özgüveninin karşılığı. Pirlo böyle frikik atardı!

Kısa mesaj

Futbolcular ve Şenol Güneş, şampiyonluk mücadelesini bırakmamaya kararlı. Yönetim de artık kademeye daha güçlü girmeli.

Ali Ece / Fanatik

Gelişmelerden Haberdar Olun

@