İlk yarıda maç, Kocaman’dan çok Güneş’in istediği gibi oynandı. Bu yüzden ilk yarı bitmeden Kocaman oyuncu değiştirdi. Cezalı Dorukhan’ın yokluğunda Atiba daha ofansif bir rolde oynarken merkezden Adem Ljajic ile kısa seri pas oyununu verimli şekilde

İlk yarıda maç, Kocaman’dan çok Güneş’in istediği gibi oynandı. Bu yüzden ilk yarı bitmeden Kocaman oyuncu değiştirdi. Cezalı Dorukhan’ın yokluğunda Atiba daha ofansif bir rolde oynarken merkezden Adem Ljajic ile kısa seri pas oyununu verimli şekilde kurdular. Burak da bu oyuna yatkın bir forvet ve ilk golde Ljajic’e savunma arkasına derin topla Ljajic tipi klas bir asist yaptı. Ljajic’in son vuruşu da Burak Yılmaz tipi son vuruşlara nazire yaparcasına güzeldi. Skoru 1-1’e getiren pozisyonda stoperler kademe paylaşımında uyumsuzdu. Arkalarına sızan Ömer Ali iyi vuramasa da Karius adeta yumurtladı! Burak ise frikikte Ljajic’e nazire yaparcasına barajdaki ikinci oyuncunun kafasının üstünden Pirlo vuruşu ile skoru 2-1’e getirdi. Beşiktaş ikinci yarıda da uzun süre üstündü ancak gol pozisyonlarını müsrif bir mirasyedinin bozuk paraları gibi harcadı. Fofana güzel aşırdı, Karius tarla korkuluğundan hallice çaresiz kaldı. Son sözü Kagawa “Sahanın en teknik harikası benim” dercesine vurarak söyledi.

Gecenin sorusu

Fabri satılırken gelen paranın tamamı harcansa yine Fabri’nin yeri dolmaz derken ne demek istediğimi anlamayanlar dün gece anladılar mı?

Maçın starı

Burak’ın gol katkılarına rağmen Beşiktaş’ın minimum 5 golünü engelleyen kaleci Serkan.

Maçın olayı 

Gözden kaçırmayın

Yasin Kol'u maçlarımızda görmek istemiyoruz Yasin Kol'u maçlarımızda görmek istemiyoruz

Beşiktaş’ın 3 maç kazanmaya yetecek kadar gol pozisyonunu üretip son dakika golüyle zar zor kazanabilmesi.

Kısa mesaj

Sayın Fikret Orman, “Fabri ile ilgilenmiyoruz” dediniz ama ilgilenseniz çok daha iyi olur...

Ali Ece / Fanatik