Trabzonspor ilk 30 dakikada iyi bir baskı kurdu. Beşiktaş ise o periyotta çok top kaybetti, Dorukhan’ın rakip baskısından çıkmakta belirleyici olan çift yönlü dinamizmini çok aradı.

İlk yarının son 15 dakikasında Atiba bir süre Dorukhan’ın işini üstlenince oyun görece olarak dengelendi. 42’de Atiba’nın geliştirip Güven’in olgunlaştırdığı pozisyonda Beşiktaş ilk net fırsatını Burak’la yakaladı. O pozisyondaki süper reaksiyonuyla Uğurcan neden Avrupa devlerinin onu izlediğini bir kez daha gösterdi. İlk yarıda Karius da çok iyiydi. Yusuf’un golünde Karius’un yapabileceği pek bir şey yoktu, yetenekli solak orada yapılabilecek en iyi vuruşu yaptı. Karius 59-62 arası yaptığı iki kritik kurtarışla Beşiktaş’ı oyunda tutan isimdi zaten. İkinci yarı başındaki değişiklikler Trabzonspor’un baskısını kırdı, topun Beşiktaş’a geçmesini sağladı ama yenilgiyi önleyemedi. Uğurcan’dan Yusuf’una Trabzon’un gençleri çok etkileyicilerdi.

Gözden kaçırmayın

Dele Alli'den Ismael, Mourinho benzetmesi Dele Alli'den Ismael, Mourinho benzetmesi

Gecenin sorusu

Beşiktaş yönetimi Dorukhan’ı 7 milyona satarsa, o parayla Dorukhan’ın yerini dolduracağına emin mi?

Maçın starı

Yusuf, Abdülkadir, Uğurcan... Trabzon’un gençleri her hafta daha da yıldızlaşıyorlar.

Maçın olayı

Fırat Aydınus’un iki kez oyunculara çarpması. Hakemliğe yetenekli ender faal Türklerden birisi Fırat, fiziksel durumunu düzeltmesi gerekiyor.

Kısa mesaj

Bu yaz değilse ne zaman Beşiktaş sürdürülebilir başarı adına yeni bir özkaynak devrimi başlatacak?

Ali Ece / Fanatik