Ali Ece: Kötü hakem, vasat oyun, iyi sonuç

Arda Kardeşler maçın başında skora tesir eden iki kritik pozisyonda verdiği iki doğru karar sonucu gelen kırmızı kart ve VAR’dan golün tesirinde kaldı. Maçın son 1 saatini çok kötü yönetti.

GÜNDEM 09.12.2019 - 08:20 21.04.2021 - 23:51 Kartal Bakışı

Beşiktaş ise Ruiz olmayınca savunmadan hücuma geçişlerde ve genel oyun inşasında zorlanıyor. N’Koudou olmayınca da hücumda yerleşik savunmanın dengesini bozacak opsiyonları minimuma iniyor. Kasımpaşa erkenden 10 kişi kaldı ama Beşiktaş son 30 dakikaya kadar oyun üstünlüğü kuramadı. Ezbere erken ortalar, eksik kalınca mecburen gömülü alan savunması yapan Kasımpaşa savunma duvarından dönüp çok tehlikeli kontralara dönüştü. Burak, adeta Firmino’laştığı Kayserispor maçı performansının gerisinde kaldı. Llajic de son yarım saate kadar hayal kırıklığıydı. Atiba ve Gökhan, Beşiktaş’ı ayakta tuttu. Erzincan maçının en kötüsü Lens’in erken orta ezberini bozup çizgiye inmesi galibiyeti getirdi. Tabii ki Umut’un nöbetçi golcü farkı galibiyette başroldeydi.

Gecenin sorusu

Baba Eser Kardeşler, Bursaspor’un efsane kalecisiydi. Erce Kardeşler, yetenekli genç kalecilerimizden birisi. Acaba Arda Kardeşler de futbolda şansını kaleci olarak mı deneseydi?

Maçın starı

Gökhan, hem oyun aklı hem de gençlere taş çıkartan mücadelesiyle sahanın en iyisiydi. İki asist yaptı, 75. dakikada sahanın en çok ikili mücadele kazanan oyuncusuydu. Atiba zaten fiks menü: Beşiktaş’ın yaşayan efsanesi!

Maçın olayı

Arda Kardeşler’in kötü hakem performansı. Hafez’in kırmızısı doğru çünkü iki ayağıyla yere yatarak Atiba’nın ayaklarını yerden kesiyor. Yan hakemin iptal ettiği Pektemek golünde Vida’ya faul yoksa VAR’dan gol kararı doğru. Hatalı kararları ise o kadar çok ki bu köşeye sığmaz!

Kısa mesaj

6'da 6 galibiyet çok önemli. Ancak Beşiktaş’ın derbiye kadar Bratislava maçının son 15 dakikası ve Kayseri maçındaki daha organize oyununu geliştirmesi gerek, Kasımpaşa karşısındaki gibi eski hatalar nüksetmemeli!

Ali Ece / Fanatik

Gelişmelerden Haberdar Olun

@