Ali Ece köşesinde Beşiktaş - Galatasaray derbisini değerlendirdi. Derbide kazanırsın, kaybedersin ama ilk 45 dakikanın 35’inde bu kadar kötü oynayamazsın!

Galatasaray ilk 10 dakika çok iyi başladı, sonraki 10 dakika Beşiktaş’ın koca ilk yarıda kendi adına kötünün iyisini oynadığı, saman alevi gibi parladığı oyun periyoduydu. Tabii ki bu saman alevi periyodunda bile hem nicelik hem de nitelik açısından gol kaçırma rekorlarını kırmaya devam etti. Hadi Kenan Karaman’ın zaten Beşiktaş’ın ideal oyuncusu olduğunu iddia eden bir avuç kişi var, çoğu da Beşiktaş’ın ezeli rakiplerinin taraftarı. Peki ya Atiba’nın direkten dönen topundan sonra Alex Teixeira’nın kaçırdığı? Olacak iş değil! Devrenin kalanı ise "atamayana atar"lardan daha ötesinde bir Kerem Aktürkoğlu futbol şovu izledik. Beşiktaş’ın Josef’siz dengesiz, bölük pörçük orta sahası ve yamalı savunma hattı arasındaki boşlukları topla ilmek ilmek işledi. Kerem Aktürkoğlu ile beraber bir süredir takip ettiği Ersin’i de izlerken Lyon scoutu Ersin’e çok acımıştır, Kerem’e ayrılan bonservis ücretine gerekirse artı beş milyon ekleneceğini raporlarken Mostafa Mohamed’i de belki izleme listesine eklemiştir.

Nazarımda değiştirmez

Gözden kaçırmayın

Kocadağ'dan hakeme eleştiri, Fenerbahçe yöneticisine cevap Kocadağ'dan hakeme eleştiri, Fenerbahçe yöneticisine cevap

Önder Karaveli hoca ise zaten devre bitmeden yaptığı iki oyuncu değişikliği ile ne kadar hatalı bir ilk 11 sahaya sürdüğünü itiraf etmiş oldu. Hocanın kendi kişiliği ve felsefesi ile çelişmesi yani Emirhan İlkhan’ı 11’de oynatmaması sahaya sürdüğü hatalı 11’den bile daha hatalı bir karar. Hiç sahaya sürmemesi ise daha da hatalı. Tamam Alex Teixeira yerine giren Rıdvan 4-4-2’nin solunda iyi bir etki oluşturdu, Inaki Pena’nın hatası sonucu golü de kaydetti ama golden çok önce Önder hoca Alex’in kariyerine değil Emirhan’ın potansiyeline daha çok güvenmeliydi. Son dakikalardaki Larin-Nelsson pozisyonunun tekrarını görmek isterim yine de Kerem Aktürkoğlu’nun bu maçta oluşturduğu ofansif kalite farkını benim nazarımda değiştirmez. Beşiktaş’a sadece Gedson Fernandes yetmez, son vuruşları çok daha iyi oyuncular da gerekiyor. (ALİ ECE - FANATİK)