Hikmet Karaman, Beşiktaş’ın içinde bulunduğu durumu iyi analiz etmiş. Atiba’ya baskı planı 30-45 arası hariç tuttu. Varela’yı Adriano’yu çıkarmamakla görevlendirmek de teorik açıdan doğruydu.

Hikmet Karaman, Beşiktaş’ın içinde bulunduğu durumu iyi analiz etmiş. Atiba’ya baskı planı 30-45 arası hariç tuttu. Varela’yı Adriano’yu çıkarmamakla görevlendirmek de teorik açıdan doğruydu. Ancak Atiba ve Adriano formsuz bile olsalar ligimiz ölçeğinde usta oyuncular. 12’de Adriano ilk ileri çıktığında Beşiktaş ilk net gol pozisyonunu buldu. Atiba ise ilk yarının tek golünde kornerde kendisini çok iyi unutturdu.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ın hedefinde Isak Hien var Beşiktaş'ın hedefinde Isak Hien var

Kadrodan çıkarılan Cherry’den sonra Mensah da sakatlanıp çıkınca golü yiyen Kayseri’de Karaman’ın A planı suya düştü. İkinci yarıda Karaman başka plan yapınca uzun süredir B planı olmayan Beşiktaş’ın ustaları yoruldu, takımı biraz olsun gençleştiren Dorukhan çıkınca onun kattığı dinamizm yerini hatalar zincirine bıraktı. Medel kafaya yükselemeyince Kravets süper bir kafa golü attı. Atiba kaptırıp gol yedirince Beşiktaş adeta sezonu kapattı. Bir puan kazanmadı iki puan kaybetti.

Gecenin sorusu

Üç ay sonra takımdan ayrılacağı açıklanan Şenol hoca ile bir dahaki sezonun takımını planlamak kötü fikir değil mi?

Maçın starı

Hikmet Karaman önce Chery’siz sonra Mensah’sız olmasına rağmen maçı çevirmek için her türlü doğru hamleyi yaptı.

Maçın olayı

Beşiktaş'ta oyuncuların derbideki bipolar kolektif bozukluk hastalığına devam etmesi ve yine birbiriyle alakasız iki 45 dakika oynaması. Bu iyileşmeyen hastalığın nedenleri yönetim ve teknik heyet.

Kısa mesaj

Türkiye Milli Takımı hepimizin başının tacı. Lakin Beşiktaş, onu yönetenlerin bu kadar boşlayacağı kadar önemsiz olmamalı.

Ali Ece / Fanatik