Ali Ece farklı galibiyeti yorumladı..!

Beşiktaş Süper Lig'in 16.hafta maçında Osmanlıspor'u evinde 5-1 yendi. Beşiktaş'ın bu galibiyetini yorumcu Ali Ece, TivibuSpor kanalında değerlendirdi.

GÜNDEM 17.12.2017 - 23:09 21.04.2021 - 23:54 Kartal Bakışı

Ali Ece, Beşiktaş'ın oyununu piyanoya benzetirken Atiba, Medel ve Babel'e övgüler yağdırdı...

***

"İyi takım, piyano gibidir. 7 kişi taşır, 3 kişi çalar. Medel takımı sırtında taşıdı, Atiba ona omuz verdi, Babel de gol dersi verdi.  Bugün takımı 7 kişilik taşıyan iki adam vardı Medel ve Atiba vardı. İki bek önemli katkı verdi. Beşiktaş öyle bir yerleşti ki bütün topları Atiba ve Medel topladı. Babel'in bu kadar içeri de olması da bu yerleşim sayesinde oldu."

***

'Quaresma başka bir sinerji yaratıyor'

"Quaresma 90 dakika aynı verimi beklemek haksızlık. Bir iç saha maçında Quaresma en az 45 dakikayı hak ediyor. Başka bir sinerji yaratıyor. Galatasaray maçında Quaresma sürekli gol kaçırdı ama estetik üstünlüğü sağlayan Quaresma idi"

"Taraftara oynamak ile taraftar ile oynamak arasında çok fark var"

"Tolgay ve Atiba bazen oyuncuyu yakalamaya yada faulle durdurmaya gerek duyuyordu. Bu kez Atiba-Medel ile öyle bir sorun olmadı"

"Medel mesela önemli bir kariyeri var ama forma savaşı vermekten çekinmiyor. Ben Medel'im demedi ve formayı kapmak için uğraşıyor"

Gelişmelerden Haberdar Olun

@