Spor yazarı Ali Ece, Fanatik gazetesindeki köşesinde Beşiktaş'ın 2-1 kazandığı Ankaragücü maçı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Maç Atiba fırtınası ile başladı: 3. dakikada sağ açık pozisyonundan ceza alanı içine toplu girişi derken hemen bir dakika sonra bu kez sekeni alıp hücumu tazelemeye çalıştı ve rakibi 37’lik ‘delikanlı’yı durdurmak isterken penaltıya sebep oldu. Sonunda özellikle Llajic girene kadar Beşiktaş bocalarken takımı yine bir şekilde ayakta tutan Atiba’nın mücadele gücüydü. Estetik açıdan Sergen Yalçın göreve geldiğinden beri Beşiktaş’ın en az etkileyici maçıydı, galibiyeti getiren önce mücadele sonra da Llajic’in olağanüstü golü oldu. Dakika ve maçın momentumu açısından ne kadar kritikse vuruş tekniği ve şut öncesi önünü açma açısından da bir o kadar estetik bir goldü. Golden 10 dakika öncesine kadar Beşiktaş önde top tutmakta zorlanıyordu. Sergen hocaya tek eleştirim de o bölümde Diaby’i alması konusunda: 87’de gördüğümüz gibi Diaby ceza alanında 4 farklı arkadaşı varken iftira atar gibi kontrolsüz pas atabiliyor, oraya başkasını mı düşünseniz acaba?

Gözden kaçırmayın

Isak Hien'de kıran kırana transfer yarışı Isak Hien'de kıran kırana transfer yarışı

Gecenin sorusu

Hakem Arda Kardeşler’e soruyorum: Bir pozisyon penaltı değilse düşen oyuncu illa sizi aldatmak için mi düşmüştür, ayağı takılmış veya rakiple çarpışmış olamaz mı? Sedat’ın sarısı manasız değil mi?

Maçın starı

Atiba ile yaşı arasındaki maç, 3-0 Atiba lehine bitti: Beşiktaş’ın en çok top kapan, en çok isabetli pas yapan ve ikili mücadele kazanan oyuncusu Atiba’ydı.

Maçın olayı

Llajic’in golden sonra kulak tıkaması: Hiç gerek yok tam aksine koş tribüne, kalan haftalarda da öyle goller at önceki 6 ayı herkes affeder merak etme! (Ali Ece / Fanatik)