Ali Ece, Beşiktaş'ın Rizespor'u 3-0 mağlup ettiği maçı 'Loading yüzde 70' başlıklı yazısıyla gazetesi Fanatik'te değerlendirdi.

Sezonun ilk maçında Beşiktaş, Sergen Yalçın yönetiminde en büyük kozlarından olan seri tek pas futbolunu büyük ölçüde sergilemeyi başardı. Belki pas temposu geçen sezonun zirve maçlarının biraz gerisinde kaldı ama yeni transferlerin adaptasyon süreci tamamlanınca tempo geçen sezonkinden bile yükseğe çıkabilir.

Yenilerden ilk golün asistini yapan Kenan Karaman, Türkiye Ligi ölçeğinde alternatif santrfor olarak da etkili olabileceğine dair güçlü sinyaller verdi: Son derece hareketli olmasının yanı sıra dar alanda sırtı dönük topu iyi kontrol etti, hızlıca ayağından çıkartıp sürekli servisler yaptı.

Salih, ideal orta saha

Bir diğer yeni transfer Salih de Sergen hocanın onu neden istediğini gösterdi: Sergen Yalçın’ın geçen sezonki meşhur defansif orta saha tartışmasında betimlediği ideal orta saha gibi top rakipteyken defansif, top Beşiktaş’tayken ofansif orta sahaya dönüştü, toplu ve topsuz oyunda tüm boşlukları doldurmaya ve değerlendirmeye çalıştı. Adaptasyon süreci tamamlandığında ilk 45’te yaptığı misal bir adım önde olma gibi küçük hataları da zamanla düzeltebilecek kalibrede bir oyuncu.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ta derbi için Dele Alli formülü Beşiktaş'ta derbi için Dele Alli formülü

Seba'nın favorisi olurdu!

Maç öncesinde fazlasıyla hak ettiği saygı ve minnetle anılan Süleyman Seba keşke Atiba’yı doya doya izleseydi, açık ara en sevdiği Beşiktaşlı oyuncu olabilirdi! Rahmetli Seba’nın favori oyuncularının başında Recep Çetin gelirdi, belki de başkan Rosier’i izlese Recep’ten bile daha çok sevebilirdi. Ghezzal henüz yükleniyor, özellikle Alex Teixeira ile beraber kuracakları teknik ortaklık Beşiktaş’ı geçen sezonun da bir gömlek üstü seviyeye çıkartabilir. Tabii alınacak santrforun kim olacağı da çok önemli! (FANATİK - Ali Ece)