Beşiktaş ligin 12. haftasında Trabzonspor'a sahasında kaybetti. Karşılaşmayı değerlendiren Ali Ece Alex Teixeira ve Pjanic'e dikkat çekti.

Ali Ece'nin "Büyük hatalar" başlıklı yazısı şöyle;

Bakasetas sakatlanıp çıkmak zorunda kalınca sahada verimli işleyen üç özel yetenekli ayak kaldı. İlk yarının kalanında üç zeka ve teknik beceri sentezi usta işi pas izledik. Pjanic’inkini arkadaşı değerlendiremedi, Ghezzal’ınkinde topla buluşan Larin, Uğurcan’ın özel kalecilik yeteneğine takıldı.

Devrenin sonunda ise bir diğer top kullanma ustası Hamsik’in savunma arkasına attığı pasta Vida nedense tek hamlesini yerden müdahale riskine girerek yapınca Abdülkadir soyunma odasına Trabzonspor’u 1-0’ın avantajıyla götürdü.

Gözden kaçırmayın

Anthony Nwakaeme adım adım Beşiktaş'a Anthony Nwakaeme adım adım Beşiktaş'a

Kariyer açısından bir diğer usta ayak Alex Teixeira ise Beşiktaş adına hayal kırıklığı yaratan oyuncularından birisiydi. Alex’ten sonra Pjanic de transfer olunca ikisini birden merkez orta sahada verimli oynatmayı başarmanın çok büyük bir iş olacağını yazmıştım.

Bu maçta da bu kurguyla Beşiktaş orta sahası dengeli olamadı. Pjanic kalitesini gösteren paslar atsa da Josef hücum savunma geçişlerinde orta sahayı sırtında taşımaya çalışırken son bölümde ekstra yoruldu.

Hücum pres organize yapılmayınca savunma ile hücum arası bağlantı tamamen koptu. Son bölümdeki Atiba-Salih yaması da bilinçsizce yüklenince işe yaramadı, maç sonunda Beşiktaş yine gol ararken golü kendi kalesinde gördü. (ALİ ECE - FANATİK)