02.03.2018, 21:37 485

Algı Skoru

Kim yaptı bu işi böyle? Futbolu kim katletti? Bizim tek eğlencemiz olan bu spor önceliğini kim kavga ve küfüre sadece kazanmak için sahada akıtılan terden alıp ALGI çıkarcılığına soktu! Onu tespit etmemiz gerekli. Bu futbol dünyası ile zor, çok zor olan bu kargaşadan karaborsa geçinenlerin temizlenmesi gereklidir! Yıllarca önce Efsane Başkanın "Şerefli ikincilikler!" sözünü hatırlattığımda bana kızanlar olmuştu! Çünkü onların bu anlamın dışında oynadıkları TOTO'ları vardı!

***

Dün gece yine her maçta olduğu gibi hakem öne çıktı! Son yılların gündemden düşmeyen; alanın da verenin de razı olduğu çirkin futbol dünyamızın içinde Asalet ve güven ile  akıtılan ter  kazanılan 90 dakikalar özlenir oldu!Hatalar, yanlışlar, kötü görüntüler kavga ile Adrenalin arayanların Dünyasında tutsak kalan TOP'un  YUVARLAK olduğunu konuşamaz olduk!

***

Futbolcu doymuş.! Alçak dağları yaratan kabadayılar(!) misali sahada dolaşıyor.! Tribündeki masum çocukları, takımını seven taraftarı ve onun beklentisi olan psikolojisi için oynamıyor. Oyunun kurallarından rahatsız! Yakında Amerikan futbolu olarak geçiş sağlanırsa şaşmayın. Adam ileri futbol ülkesinde, kendi sahasında yanlış çalınan düdük de olsa sus pus iken bizim masum olmayan transfer borsasının gerçeği ile gelince son demlerinde kavgasını başka ülkeden kendi stadımıza ve takımına taşıyor!Büyük bir centilmenlikle sadece futbol için yazan, konuşan bilir bilmezlere karşı yolu göstermeye çalışanları saf dış edenlerin ekrandaki tahrikleri ile futbol Patagonyası olan bir ortamda Top'u unutturuyor. Yumruklarını arkadaşlarına dayalı bir uyanıklıkla konuşturma yolunu seçiyor. Hakimin sözünün geçmediği bir ortamda hakemi de takmıyor!. Çünkü kimi 7 maç ceza alır kimi de hiç görülmez futbol dünyamız var! İşimiz gücümüz ALGI ve ŞEYTANLIKTA! İşin aslında Beşiktaşın iki yıllık geleceğe dönük başarılı duruşunu bozmak var. Hatta dört yıl önce "iki büyük yeter!" teorisi ile yola çıkanların karşısında oyunu bozan Beşiktaş başarısı var yine. Bu oyunu bilirim yıllarca karşı duruşun içindeki mimarlardan olan kişi olarak.tek gerçeğin SAHADA Kİ DOĞRU FUTBOL  oynama olduğunu kanıtladım.. Şimdi ise Taverna, meyhane hatta bir az da Yalaka dünyasının gelecek futbol algısına verdiği zarar içinde yetişen sadece KAZAN da nasıl kazanırsan kazan kuyusuna düştük!

***

Hakemlerin futbol kurallarının doğrusunu dahi kendi amacına yorumlayan göze girenler dünyasındayız. Kahve ağzı tribüne sonra sahaya ve gelen yabancılara yansıdı. Kaos futbolu ile maç kazanmak moda oluyor! Arkadan önden yandan top dışı veya topla beraber rakibi sakatlamak ve durdurmak fikri yasal hale geldi. Çünkü Hakem yerse amacına ulaşabilirsin. İşin ucunda büyük paralar var herkes  ötekine kazandırmamak için elinden geleni yapıyor.saha dışında arkadaş gibi görünen ama içeride adeta Gladyatör olan futbolcu tiplerini kullanan yabancı Transferler çok iyi işi yapıyorlar. Daha deneyimli ve daha yedirircesine.!

***

Dün gece iyi olan ne vardı ki yazayım!? Hakem mi!? Lens mi !? Bir önceki maçın yıldızı Quaresma mı, Kalede duruşu dahi hazır kuvvet gibi olan Volkan mı, Pepe veya Soldado mu? Derdini dahi anlatamayan Şenol hoca ile Aykut hoca mı? Ve bu gerçekleri yorumlamaktan korkan veya aklı ermeyenler mi?

***

Yeni bir futbol silkinmesine ve bağımsızlığına kurallara uygun nesil yetiştirmek zorundayız beyler! Başkalarının ülkemizdeki sahalarda geçmişin takıntılarını çözmeye çalışan ve oyun yerine Euroları cebe indiren ve onlara aracılık eden düzene yeniden bakmak şart olmuştur. Her şeyin iyi güzel ve doğrusuna ihtiyacımız vardır. Öyle kırk yıllık futbol devrimi yapanları dışarıda bırakıp at oynattığınız nankör meydanlardan bu kadar iş çıkar kızmaca yok! Bu skorlar algı ile bu kadar oluyor!

***

Adnan DİNÇER / Kartal Bakışı

Yorumlar (0)