Beşiktaş'ın yeni stoperi 22 yaşındaki Alexander Milosevic, müthiş bir forvetken defans oyuncusu olmayı tercih ettiğini söyledi.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş 2. hazırlık maçında berabere kaldı Beşiktaş 2. hazırlık maçında berabere kaldı

Antalya kampında basının karşısına geçen Sırp asıllı İsveçli, “Sırbistan U17 Milli Takımı’nda forvettim. Ancak İsveç’deki hocam kariyer tercihimin değişmesini sağladı. Bana, ‘18 yaşındayken İsveç liginde gol atan futbolcu mu, yoksa dünya çapında bir defans oyuncusu olmak mı istersin’ diye sordu. Ben de dünya çapında bir oyuncu olmayı seçtim. Burada hâlâ öğreneceğim çok şey var. Bilic de futbolda kendimi geliştirmem için sanırım en doğru tercihtir” dedi.

‘HAVA TOPLARINDA İYİYİMDİR’

Anderlecht başta olmak üzere bir çok takımdan teklif aldığını ama Beşiktaş’ı seçtiğini kaydeden Milosevic, “Teklif geldiğinde oraya gitmeliyim dedim” dedi.. Milosevic, kendisini ise şöyle tanımladı: “Ayaklarıma hakimim ve sakin bir oyuncuyum. Hava toplarında iyiyim. Dünyanın en iyi oyuncusuymuşum gibi tanımlanırım. Sahada iyi bir lider olduğumu da söyleyebilirim. Sert ve kirli oynamak arasında fark var. Futbolun gerektirdiğini yapıyorum.”

Milosevic, yeni takımında Atiba, Demba Ba, Kerim, Sosa ve Gökhan Töre’yi tanıdığını da söyledi.

 

GEZi’DE BEN DE GAZ YEDiM

Milosevic, Gezi Parkı olaylarında kendisinin de gaz yediğini söyledi! Milosevic, “İsveç 21 Milli Takımı ile İstanbul’a gelmiştik. Kasımpaşa’daki maç Gezi olaylarına denk gelmişti. Sahaya göz yaşartıcı gaz gelince maç iki saat durdu” dedi.

iDOLÜM PIQUE

İdolünün Barcelona’nın yıldızı Pique olduğunu belirten Milosevic, milli takımdan arkadaşı Ibrahimovic’in ise herkesin üstünde olduğunu söyledi.