Al gülüm ver gülüm

Siyah-beyazlılar, Shanghai Shenhua’nın istediği milli stoper için 6 milyon Euro talep ediyor. Transfer gerçekleşirse yönetim bu parayla ocak-şubat-mart maaşlarını ödeyip futbolculardan ‘Alacağım yoktur’ yazısını alabilecek.

FUTBOL 03.02.2016 - 03:09 21.04.2021 - 23:57 Kartal Bakışı
 TÜRKİYE’DE ara transfer dönemi kapandı ancak Beşiktaş’ta hareketlilik devam ediyor... Siyah-beyazlılar, Çin’in Shanghai Shenhua takımının talip olduğu Ersan Gülüm’le ilgili kesin kararını henüz verebilmiş değil... 
 
YÖNETİM, bir taraftan şampiyonluk hedefini riske atmamak için Ersan gibi önemli bir oyuncuyu kadroda tutmak istiyor, diğer taraftan ise Alexis ve Marcelo da transfer edilmişken milli oyuncunun satışından elde edilecek gelirle yapılabilecekleri düşünüyor... 
 
TRANSFER döneminin kapanmasının ardından yönetim şimdi UEFA kriterlerine uyum sağlama sürecine odaklandı. Beşiktaş, mart ayının sonunda UEFA’ya belgelerini yollayacak. İşte bu noktada da Ersan’ın satışından gelecek paranın işleri kolaylaştıracak olması yönetimi cezbediyor.
 
MALİ ENGEL KALMAYACAK
 
BEŞİKTAŞ, 28 yaşındaki futbolcuya yıllık 3 milyon Euro teklif eden Çin kulübünden 6 milyon Euro bonservis bedeli talep ediyor. Eğer transfer gerçekleşirse siyah-beyazlılar bu parayla ocak-şubat-mart maaşlarını yatıracak. Ardından da futbolcularından ‘Alacağım yoktur’ yazısını alacak ve bunu UEFA’ya gönderecek. 
 
YANİ Ersan’ın satışı bir anlamda Beşiktaş’ın UEFA kriterlerine uygunluğunu sağlayacak ve böylece Kartal’ın gelecek sezon Avrupa kupalarına katılmasının önünde mali yönden hiçbir engel kalmayacak. 


KAYNAK:VATAN